לוגו יזם

צפור אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ - אדריכל התחדשות עירונית

Certified image

אייקון בניין 2 מתחמים באיכלוס
אייקון מנוף 1 מתחמים בהיתר
 אייקון שכונה 4 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות מצפור אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ ואדריכלים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

פתרונות אורבניים עדכניים להתחדשות עירונית

משרד "צפור אדריכלים ומתכנני ערים" קורא להתייחס להתחדשות העירונית בראייה ארוכת טווח ולא להיבהל מצפיפות במרכזי ערים. ברק צפור, מבעלי המשרד, מסביר מדוע כל הפרויקטים שלו כוללים התייחסות למערכות הסעת המונים ולמפלס הרחוב ומדוע הוא מקדם גישה של עירוב שימושים | אסף לבנון   ...

משרד "צפור אדריכלים ומתכנני ערים" קורא להתייחס להתחדשות העירונית בראייה ארוכת טווח ולא להיבהל מצפיפות במרכזי ערים. ברק צפור, מבעלי המשרד, מסביר מדוע כל הפרויקטים שלו כוללים התייחסות למערכות הסעת המונים ולמפלס הרחוב ומדוע הוא מקדם גישה של עירוב שימושים | אסף לבנון

 

התחדשות עירונית צריכה להתייחס לא רק למבנה הבודד או לפתרון שניתן לדייר שעוזב דירה ישנה. יש צורך בראייה עירונית ארוכת טווח, המתייחסת למרחב. זהו ה"אני מאמין" של משרד "צפור אדריכלים ומתכנני ערים", בראשותו של ברק צפור. המשרד הוקם לפני למעלה מ-50 שנה על-ידי אביו של ברק, גרשון צפור ז"ל. הבן הלך בנעליי אביו וממשיך לנהל את משרד הבוטיק, המתמחה בתוכניות להתחדשות עירונית ומתמקד בנישה זאת.

"אנחנו מאמינים בהתחדשות עירונית באמצעות פתרונות אורבניים עדכניים", אומר צפור. "צריך להסתכל על התמונה הגדולה ולכוון לפתרון ברמה הכלל-עירונית. רמת המבנה, הרחוב, השכונה והעיר כולה. לכן, כאשר אנחנו ב'צפור אדריכלים ומתכנני ערים' מתכננים פרויקט - אנחנו מקפידים לקחת בחשבון את כל האילוצים הקיימים בסביבה. המטרה שלנו היא שלאחר שהפרויקט יסתיים - לא רק איכות החיים של תושבי הפרויקט עצמו תשתפר, אלא כך גם יקרה לכל מי שגר מסביבו. אנחנו רוצים שכל פרויקט שלנו יהיה מתנה למקום, לשכונה, לעיר בו הוא נמצא".

לפי צפור, ישנן מספר דרכים לעשות זאת. "כל הפרויקטים שלנו כוללים התייחסות למערכות הסעת המונים. אלה מהוות כיום את הפתרון היחיד האפשרי לגודש תנועה ולפקקים בתוך הערים ולכן חובה לקחת בחשבון את הנושא. בנוסף, כל פרויקט כולל התייחסות למפלס הרחוב, שהוא המפלס החשוב והמשפיע ביותר על הסביבה. אנחנו מקדמים גישה של עירוב שימושים: מגורים, מסחר, משרדים ומבני ציבור משולבים בתוך מבני המגורים עצמם. כך נמנעים ממצב בו אזור מגורים ריק בשעות היום ואזור מסחרי ריק בשעות הלילה".

מה השלטון צריך לעשות כדי לפעול לפי כללי ההתחדשות העירונית הנכונים?

"לעודד חשיבה מערכתית וכוללת ותוכניות-אב להתחדשות עירונית לכל עיר בארץ. יש צורך בפתרונות סטטוטוריים לבעיות המתעוררות בנושא ההתחדשות העירונית. על השלטון לתמוך ביזמים ובמתכננים ולעזור להם לקדם תוכניות בסבך הבירוקרטיה הקיימת. עוד אנחנו ממליצים לא להיבהל מצפיפות במרכזי ערים. בניגוד לתפיסה שצפיפות גבוהה היא מפגע, או לכל הפחות דבר לא רצוי, למעשה מדובר במנוף להחייאת ערים, המחזיר את הפעילות והחיים אל תוך מרכזיהן. מחקרים רבים מוכיחים שצפיפות גבוהה מביאה ליותר אינטראקציות בין התושבים ומעודדת חיי קהילה, תרבות ומסחר - וכך משפרת את איכות החיים. בשנים האחרונות המדינה משקיעה רבות בהסעות המונים ואנחנו מקווים לראות השקעות נוספות בתחום".

מי אנחנו

תמונה יזם
ברק ציפור בעלים צפור אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

מפת פרויקטים של צפור אדריכלים ומתכנני ערים בע"מ

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.