לוגו מוביל 2018

התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי) ברמת גן

היא נחשבת לעיר הדגל של ההתחדשות העירונית. במשך שנים רבות, הרשות המקומית קידמה פרויקטים של תמ"א 38 בתחומה, וראתה חשיבות רבה בחיזוק היסודות של מבני המגורים. כ-70% מהתחלות הבנייה בעיר, ורוב עסקאות הנדל"ן בשנים האחרונות הם במסגרת תמ"א 38.


ברמת גן מקודמים 835 פרויקטים של התחדשות עירונית, למעשה זו העיר

היא נחשבת לעיר הדגל של ההתחדשות העירונית. במשך שנים רבות, הרשות המקומית קידמה פרויקטים של תמ"א 38 בתחומה, וראתה חשיבות רבה בחיזוק היסודות של מבני המגורים. כ-70% מהתחלות הבנייה בעיר, ורוב עסקאות הנדל"ן בשנים האחרונות הם במסגרת תמ"א 38.


ברמת גן מקודמים 835 פרויקטים של התחדשות עירונית, למעשה זו העיר השנייה בארץ (אחרי תל אביב) המובילה בקידום תמ"א 38 בתחומה. 134 פרויקטים מקודמים במתחם נגבה, 74 בשכונת חרוזים, ו-70 ברמת יצחק. בשכונת החרוזים, שגבולותיה הם פארק הירקון ומתחם הבורסה, הייתה גדילה של כ-1000 יחידות דיור בעשור האחרון במסגרת תמ"א. כפועל יוצא, מחירי הדירות המשיכו לטפס, גם בשנים שבהן ניכרה האטה בהתחלות הבנייה. 573 מתוך כלל הפרויקטים הם במסגרת תמ"א 38/2 הריסה ובנייה מחדש, לעומת 260 פרויקטים של תמ"א 38/1 לחיזוק הבניין.


תהליכי התחדשות עירונית מצויים ברמת גן בשלבים מתקדמים יחסית לערים האחרות. על כך יעידו 184 מבנים בתחומה, שכבר אוכלסו. 50 בניינים נוספים נמצאים בתהליכי בנייה. מספר הבקשות להיתרי בנייה ברמת גן הוא יחסית גבוה. מתוך 601 בקשות שהוגשו לעירייה, רק 181 אושרו עד כה.


במרץ 2018 חתמה עיריית רמת גן על הסכם עם הרשות להתחדשות עירונית. בהסכם זה מתחייבת הרשות להנפיק היתרי בנייה ל- 2,000 יחידות דיור בפרויקטים של התחדשות עירונית ברחבי העיר. בתמורה תקבל הרשות סיוע כספי בגובה של מיליוני שקלים מהמדינה. המימון הממשלתי יסייע לעיריית רמת גן להקים תשתיות ומבנים ציבוריים, באזורים בהם נעשית ההתחדשות העירונית.


בעקבות הבחירות האחרונות לרשויות המקומיות, נראה כי התנופה שבה קודמו פרויקטים של התחדשות עירונית הולכת להיבלם. אחת הטענות שהושמעו נגד ראש העיר לשעבר, ישראל זינגר, היא שבתקופת כהונתו, נושא ההתחדשות העירונית לקה בהיעדר ראייה רחבה והתאמה לתשתיות הקיימות. ראש העיר הנכנס, כרמל שאמה הכהן, משמש גם כשמאי מקרקעין, ומכיר מקרוב את נושאי התכנון העירוני והתשתיות. ייתכן שבשנים הקרובות קצב ההתחדשות העירונית ברמת גן יואט, אך יש סיכוי כי התוכניות להתחדשות עירונית ייעשו בצורה מבוקרת ויעילה תוך התאמה לפיתוח התשתיות.

נוף עירוני

דירוג יזמי תמ"א 38/1 (עיבוי וחיזוק) בעיר רמת גן

דירוג יזמי תמ"א 38/2 (הריסה ובניה) בעיר רמת גן

קבלו הצעות מ-4 היזמים המתאימים ביותר רמת גן

אנו מכירים את שוק התמ"א ויודעים להתאים בין פרויקטים באיזורים שונים בארץ ובגדלים משתנים, לבין קבלנים ויזמים בעלי נסיון והצלחה בתחום

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה