לוגו מוביל 2018

התחדשות עירונית (תמ"א 38 ופינוי בינוי) בתל אביב יפו

תל אביב היא העיר המובילה במספר הפרויקטים של התחדשות עירונית המתקיימים בתחומה. למעלה ממחציתם – 526 במספר הם פרויקטים של חיזוק הבניין והשאר – 427 הם פרויקטים של תמ"א 38/2. רוב הפרויקטים של התחדשות עירונית מקודמים באזור הצפון הישן (החלק הצפוני), ובלב תל אביב. השנה, אושרה תוכנית הרבעים באזור הצפון

תל אביב היא העיר המובילה במספר הפרויקטים של התחדשות עירונית המתקיימים בתחומה. למעלה ממחציתם – 526 במספר הם פרויקטים של חיזוק הבניין והשאר – 427 הם פרויקטים של תמ"א 38/2. רוב הפרויקטים של התחדשות עירונית מקודמים באזור הצפון הישן (החלק הצפוני), ובלב תל אביב. השנה, אושרה תוכנית הרבעים באזור הצפון הישן (רובע 3) שבו יקודמו בעיקר פרויקטים של תמ"א 38/1. בשכונת לב תל אביב, המתפרשת על פני רבעים 5 ו-6, דין הפרויקטים יהיה זהה לזה של רובע 3 – בעיקר חיזוק המבנים. תוכנית רובע 4 שאושרה במאי האחרון צפויה לשנות את פני העיר. התוכנית מאפשרת ברובע זה הריסה ובנייה מחדש עד לגובה של 8 קומות. בעקבות זאת, כ-5,000 יחידות דיור חדשות צפויות להתווסף לעיר. לעומת זאת, דווקא בשכונות וותיקות בעיר, כמו שכונת התקווה, צהלון, עג'מי ויפו ד', שמתאפיינות במבנים רעועים וישנים, קודמו עד כה פרויקטים בודדים להתחדשות עירונית.


בתחילת 2017 יצאה לדרך תוכנית תא/5000 – תוכנית מתאר החלה על כל שטחה של העיר תל אביב. המטרה שעמדה מאחוריה, היא תכנון עירוני כוללני לטווח הארוך. תכנון זה מפרט אלו שטחים מיועדים למגורים, מסחר, תעסוקה, מוסדות ציבוריים וכו'. שנת היעד של התכנית נקבעה ל-2025.


מספר הבקשות להיתרי בנייה בתל אביב הוא הגבוה ביותר מבין כלל הערים. אולם העירייה ידועה כבעלת מדיניות מחמירה בהוצאת היתרים. מתוך 805 בקשות שהוגשו לעירייה, אושרו עד כה רק 135 בקשות. 122 מבנים ברחבי העיר עברו תהליך של תמ"א ואוכלסו, ו-22 בניינים מצויים בתהליכי בנייה. הכדאיות הכלכלית בקידום פרויקטים של התחדשות עירונית בעיר תל אביב, מהווה תמריץ ל-267 יזמים אשר פועלים בתחומה. יזמים אלו נאלצים לתמרן בין מדיניות קפדנית של העירייה אשר נוטה לצמצם זכויות בנייה, לבין דיירים אשר ציפיותיהם הן לא תמיד ריאליות.

נוף עירוני

דירוג יזמי תמ"א 38/1 (עיבוי וחיזוק) בעיר תל אביב יפו

דירוג יזמי תמ"א 38/2 (הריסה ובניה) בעיר תל אביב יפו

שכונות בתל אביב יפו

קבלו הצעות מ-4 היזמים המתאימים ביותר תל אביב יפו

אנו מכירים את שוק התמ"א ויודעים להתאים בין פרויקטים באיזורים שונים בארץ ובגדלים משתנים, לבין קבלנים ויזמים בעלי נסיון והצלחה בתחום

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה