לוגו יזם

אשדר בוטיק - יזם תמ"א 38

Certified image

מובילה ארצית בדירוג יזמי תמ"א 38/2 וממובילי הדירוג הארצי בתמ"א 38/1 2018 CitySquare

אייקון בניין 25 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 15 אחרי היתר
אייקון שכונה 29 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב ירוק כוכב ירוק כוכב ירוק כוכב ירוק כוכב אפור 4
עמידה בלוחות זמנים כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול חצי כוכב כחול  כוכב ירוק 3.5
תקשורת שוטפת כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול חצי כוכב כחול כוכב אפור 3.9

רוצים לקבל הצעות מאשדר בוטיק ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

ההתמחות: התחדשות עירונית

"אשדר בוטיק", המתמחה בהתחדשות העירונית, עם איתנות פיננסית מקבוצת אשטרום, ממנפת את ההתמחות והידע רב השנים בתכנון ובנייה אורבנית מתקדמת לתכנון פרויקטי בוטיק המאופיינים בבנייה איכותית בעלת אופי אינטימי | יואל צפריר ...

"אשדר בוטיק", המתמחה בהתחדשות העירונית, עם איתנות פיננסית מקבוצת אשטרום, ממנפת את ההתמחות והידע רב השנים בתכנון ובנייה אורבנית מתקדמת לתכנון פרויקטי בוטיק המאופיינים בבנייה איכותית בעלת אופי אינטימי | יואל צפריר

 

הדבר הראשון שעומר גוגנהיים, מנהל "אשדר בוטיק" טורח להדגיש בפני הוא ששם החברה לא רומז רק לבנייה יוקרתית, אלא בעיקר לבניית פרויקטים קטנים וייחודיים בתחומי ההתחדשות העירונית. כאלה שאשדר, לא יכלה לטפל בהן מפאת דרך הניהול והיחס האישי, אבל בהחלט ראתה בהם מנוע צמיחה נוסף. "מטבע הדברים, חברת אשדר, שבונה מאות ואלפי יחידות דיור במתחמים גדולים ומקימה שכונות גדולות, לא יכלה להיכנס לפרויקטים קטנים של תמ"א 38, ולכן הוקמה 'אשדר בוטיק' שממוקדת בתחום זה, תוך הרחבת מניפת הפרויקטים של הקבוצה כולה", הוא אומר.

מחיזוק מבנים להריסה-בנייה

גוגנהיים, (44) נשוי+ שלושה, עובד בקבוצה מזה כעשר שנים. הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במשפטים והוא גם שמאי מוסמך בהשכלתו. לדבריו, כבר ב-2007 הבינו בקבוצה שתחום ההתחדשות העירונית עומד לצבור תנופה ושנדרשת התמחות בנושא. "חקיקת תמ"א לסוגיה יצרה קטליזטור שהניע את השוק כולו. הבנו שצריך מנהל בחברה שיתמקד בזה, כי התחום הוא צרכן זמן לא קטן, ואז אני עצמי נכנסתי לתמונה", משחזר גוגנהיים.

מה ביצעתם עד היום?

"יזמנו 17 פרויקטים - 11 של חיזוק מבנים ו-6 של הריסה. מדובר ב-430 יחידות דיור ש-200 מהן כבר שווקו. למעשה, התחלנו בחיזוק מבנים, אבל אט-אט הבנו שזה לא מתאים לדנ"א שלנו ועברנו להריסה ובנייה".

מדוע בעצם?

"כי כל פרויקט כזה זה עולם ומלואו, בין היתר כי גרים בו דיירים במהלך ביצוע העבודות וזה מחייב שליטה מלאה של 24/7 באתר וזה פחות התאים לנו. אתה צריך להיות נוכח כל הזמן באתר הבנייה ויש לזה משמעויות גדולות מבחינת ניהול תשומות. התחום של הריסה ובנייה מחדש הוא כמו כל בנייה רגילה ואיש לא גר במבנה. מרגע שהחלטנו שאנו מתמקדים בהריסה-בנייה, קבענו לעצמנו שנעשה את זה הכי טוב שאנו יכולים ונשקיע בכל פרויקט את המירב והמיטב ושהתהליך יבוצע בזמן סביר".

מה נמצא כיום בביצוע?

"אנו מבצעים כיום 13 פרויקטים ו-9 נוספים נמצאים בתהליכי היתר למיניהם".

ספר קצת על הפרויקטים.

"אחד הפרויקטים היותר מעניינים הוא פרויקט מונטפיורי בקריית אונו. סגרנו שם בניין אחרי בניין ולמעשה אנו מחדשים שם רחוב. יוקמו שם חמישה בניינים עם 26 דירות כל אחד. פרויקט אחר הוא פרויקט בוטיק ברמת גן, רחובות הנהר 7. מדובר ב-33 יחידות דיור הנושקות לפארק הירקון, בבניין בוטיק יוקרתי של תשע קומות, מאוד איכותי, עם לובי כפול. יש לנו גם פרויקט דומה ברח' גדעון ברמת השרון".

מה הייחודיות שלכם בענף?

"אני חושב שהידע והניסיון של 'אשדר בוטיק' בתחום הבנייה האורבנית ונושא התמ"א 38, מעניקים ללקוחות ביטחון, כי הפרויקט מתבצע על-ידי טובי המומחים לאורך כל התהליך. לצד זה, סטנדרט הבנייה הגבוה והירידה לפרטים מאפשרים ללקוחות ליהנות מדירה חדשה ואיכותית המספקת חוויית מגורים התואמת את מגמות העיצוב והבנייה החדשנית. כשכל אילו פוגשים חוסן כלכלי, יש מתכון מנצח".

עסקאות מורכבות

"אשדר בוטיק" מתמחה בתכנון ובנייה אורבנית מתקדמת וכאמור, מהווה חלק בלתי נפרד מחברת אשדר מקבוצת אשטרום. ההתמחות והידע רב השנים בתכנון ובנייה אורבנית מתקדמת מאפשרים לה לתכנן פרויקטי בוטיק המאופיינים בבנייה איכותית בעלת אופי אינטימי ולהוביל פרוייקטים מהקלאסיים ועד המורכבים ביותר, ביניהם מגוון עשיר של פרוייקטים מוצלחים שבנייתם כבר הסתיימה.

תאר את הפעילות שלכם במיזמים השונים?

"אנו עושים הכל, מהתחלה ועד הסוף. דופקים על הדלתות ומביאים את העסקה המגובשת לדיירים, לאחר שבחנו היטב את הכדאיות הכלכלית ואת הפרוגרמה. בתוך התהליך אנו מנהלים ומתחזקים את הקשר עם הדיירים, מנהלים מו"מ משפטי ומסחרי, מבצעים תהליכי תכנון, רישוי והיתרי בנייה וכל מה שקשור בכך. אם יש בניין קטן על מגרש קטן ולידו מגרש קטן אחר, אנו מאחדים חלקות. אנחנו גם משתתפים במכרזים. בכל מה שקשור לביצוע אנו לוקחים קבלן מבצע עד מפתח, מפקחים על הבנייה ולבסוף משווקים את הדירות שנוספו לבניין. במהות מדובר בעסקת קומבינציה, שבה אנו מחזירים דירות משודרגות לבעלים ואת יתרת הדירות מוכרים ונהנים מהרווח שנוצר לאחר מימון".

עד כמה עסקאות כאלה הן מורכבות?

"מאוד. למעשה בתוכניות תמ"א או פינוי-בינוי יש ארבעה מרכיבים עיקריים שבכולם מורכבות ניהולית: מרכיב חברתי, מרכיב תכנוני, מרכיב סטטוטורי (רישוי) ואתגר הבנייה עצמו.

"המרכיב החברתי הוא מאתגר במיוחד. מאוד קשה להגיע להסכמה עם כל הדיירים. יש גם מאפיינים שונים אצל בעלי דירות שונות. לא דומה דייר שהוא בעל דירת גג גדולה לבעל דירת קטנה בקומה הראשונה. כשאתה מוסיף 25 מ"ר לדירה קטנה זה מאוד משמעותי. לא כך הדבר בדירת גג קיימת. בקיצור, לייצר הסכמות בין כל הדיירים זה אתגר לא פשוט ליזמים. גם מרכיב התכנון אינו פשוט. כשאתה צריך לבנות 20 דירות על חצי דונם זה אתגר משמעותי. אתה צריך לבנות בניין רזה ולהיות מאוד יצירתי כדי שהוא יכלול את כל המכלולים הנדרשים וגם יהיה בניין טוב למגורים. אילוצי התכנון מאוד קשים. גם הבנייה עצמה היא אתגר, במיוחד כשמדובר על מגרשים קטנים בתוך עיר. זה מאריך את הבנייה ומייקר אותה, וגם כאן נדרש מהיזם לגלות יצירתיות, אחרת הוא ימצא את עצמו מול שוקת שבורה. אבל האתגר הקשה ביותר, לטעמי, הוא אתגר הרישוי. כל נושא התמ"א מתחדש כל הזמן ונוצרות תקנות חדשות, החלטות חדשות ועררים חדשים, מה שמייצר אי-ודאות ודורש תכנון מחדש, כאשר כל הזמן אתה צריך להיות עם יד על הדופק ולהקפיד על רווחיות. גם כאן נדרשת יצירתיות רבה".

מהו החזון שלכם? לאן אתם הולכים מכאן?

"החזון שלנו הוא להמשיך לבנות את הארץ, לעשות טוב לאנשים ולפעול באופן אחראי, תוך שמירה על ערכים כלכליים. אני באמת רואה בכל הנושא של פינוי-בינוי הזדמנות חשובה מבחינה לאומית. קודם כל, בגלל הצורך לייצר מבנים עמידים - גם מול איתני הטבע וגם מול טילים, וראינו מה קרה בסבב האחרון בעזה.

מי אנחנו

תמונה יזם
עומר גוגנהיים מנהל (צילום: ישראל הדרי)
תמונה יזם
ארנון פרידמן מנכ"ל (צילום: ישראל הדרי)

מפת פרויקטים של אשדר בוטיק

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.