לוגו יזם

אאורה ישראל - יזם פינוי בינוי

Certified image

מובילה בדירוג יזמי פינוי ובינוי ארצי 2018 CitySquare

אייקון בניין 1 מתחמים באיכלוס
אייקון מנוף 3 מתחמים בהיתר
אייקון שכונה 1 בבקשה להיתר
אייקון שכונה 5 בשלב התארגנות

רוצים לקבל הצעות מאאורה ישראל ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

"עתיד הנדל"ן בישראל נעוץ בהתחדשות העירונית"

עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של חברת היזמות והבנייה אאורה, קורא לקדם פרויקטים גדולים של פינוי-בינוי כמענה למצוקת הקרקע וכפתרון חברתי מקיף לתושבי השכונות. החברה שהוא עומד בראשה מובילה כיום פרויקטים בהיקפים גדולים ומשקיעה...

עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של חברת היזמות והבנייה אאורה, קורא לקדם פרויקטים גדולים של פינוי-בינוי כמענה למצוקת הקרקע וכפתרון חברתי מקיף לתושבי השכונות. החברה שהוא עומד בראשה מובילה כיום פרויקטים בהיקפים גדולים ומשקיעה במיזמים חברתיים וחינוכיים בערים בהם יוזמת ובונה | יובל גמליאל

"תחום ההתחדשות העירונית הוא לא עוד פרויקט נדל"ן רגיל, אלא ציונות של ממש", כך מצהיר עו"ד יעקב אטרקצ'י, מנכ"ל ובעלים של חברת היזמות והבנייה אאורה, המובילה בתחומה בישראל. לדבריו, "אנחנו עוסקים היום בשיפור איכות החיים של דור ההורים שלנו, שגרים עד היום בבנייני רכבת צפופים ללא מעליות או מקומות חניה, תולדה של  פינוי המעברות בשנות ה-50' וה-60' של המאה הקודמת. בעת ההיא היה צורך בקורת גג בלבד ללא מקומות חניה, כי כמעט ולא היו מכוניות והדיירים היו פחות בררנים באשר למעליות ומרפסות. ברבות השנים הבניינים הללו הפכו למוזנחים ורעועים ויש שיגידו שהם לא ראויים למגורים יותר. נקודת האור של דיירי הבניינים האלו היא העובדה הפשוטה שהם נמצאים במרבית המקרים ב'פריים לוקיישנים' במרכזי הערים המבוקשות בישראל, כמו למשל בגבעתיים, רמת גן או קריית אונו, וההתחדשות העירונית שפרצה לתחום הנדל"ן לפני למעלה מעשור שמה דגש על מתחמים אלו במיוחד".

מה הם עקרונות הפעולה של אאורה בתחום ההתחדשות העירונית?

"אנו מאמינים מאוד במתחמים גדולים בהם, בנוסף לבניינים חדשים ומודרניים, נבנות תשתיות חדשות ואפשר לבנות בהם שטחי ציבור, שטחים ירוקים, מבני ציבור ופארקים מרהיבים כך שהמתחם הישן והמוזנח עובר מהפך של ממש ונולדת לה שכונה חדשה לגמרי".

יש כאן גם אמירה חברתית?

"בהחלט. הדיירים הוותיקים הם אנשים איכותיים ואנו משדרגים את רמת חייהם גם מבחינת המבנה הפיזי בו הם מתגוררים וגם מבחינה כלכלית, כי הם מכפילים את שווי הדירות שלהם. יותר מזה, הפרויקטים האלו יוצרים אינטגרציה בין אוכלוסיות שונות וכך זוגות צעירים ומשפרי דיור מתגוררים באותו מתחם חדש עם הדיירים הוותיקים שלו. כמו כן, אנו יוצרים בעצמנו עתודות קרקע חדשות ולאחר מכן מגדילים את היצע הדירות באזורי הביקוש של מרכז הארץ, מקומות בהם עתודות הקרקע הצטמצמו כמעט לגמרי. לכן אני מאמין גדול בכך שעתיד הנדל"ן בישראל נעוץ בהתחדשות העירונית".

השקעה בקהילה

אאורה ישראל הינה חברה יזמית מובילה בתחום ייזום פרויקטים למגורים בכל רחבי הארץ. החברה הינה חברה ציבורית, הנמצאת בשליטת אטרקצ'י ונסחרת בבורסה בת"א. אאורה בנתה במשך השנים אלפי יחידות דיור ברחבי הארץ, והיא יוזמת ומבצעת פרויקטים רבים המונים מאות יחידות דיור בשכונות מגורים המתוכננות בקפידה על-ידה. כחברה יזמית אאורה דוגלת בניהול ישיר של הקמת שכונות המגורים שהיא יוזמת. מעסיקה צוות מקצועי המונה עשרות עובדים בהם מהנדסים, אנשי שירות, כלכלנים, עו"ד, אנשי שיווק וכיוצ"ב, אשר מהווים חלק אורגני מפעילות החברה. הרוכשים דירה באאורה ישראל נהנים מחברה בעלת איתנות פיננסית המספקת ללקוחותיה מוצר ברמת גימור ובנייה מהגבוהים ביותר הקיימים כיום.

כחברה ציבורית, שרואה עצמה כמחדשת את חווית המגורים בישראל, שמה החברה את חוויית המגורים של המשפחה בבית ואת חוויית החיים הקהילתיים של רוכשי הדירות בראש סדר העדיפויות שלה. זאת מתוך החשיבות של מעמד הקהילה של הרוכשים בפרט וחוויית הקהילה בכלל. כך, אאורה פועלת בתחום הקהילה ביישובים שבהם החברה מקיימת פעילות יזמית וביישובים נוספים.

חוויית הקהילה על-פי אאורה, כוללת השקעה במיזמים חברתיים וחינוכיים בערים בהם יוזמת ובונה החברה את מגדלי המגורים של הדור הבא. צוות קשרי הקהילה של חברת אאורה מאתר ויוזם פרויקטים קהילתיים, לעתים בשיתוף עם הרשויות המקומיות והגורמים המקצועיים, לטובת אוכלוסיות מוחלשות, ומפתח תוכניות העצמה בבתי ספר, קרן מלגות לתלמידים ועוד. עובדי מטה החברה נרתמים גם הם לפעילויות בקהילה, בדרכים שונות ובכלל זה ימי שיפוץ למועדוניות ומוסדות חינוך, מתן הרצאות העצמה לבני נוער בסיכון וליווי בני נוער אשר זוכים לקבל תמיכה מהחברה.

משנים את פני היישוב

נכון להיום אאורה מתמקדת בהתחדשות עירונית בדרך של "פינוי ובינוי" ותמ"א 38/2 והיא מהחברות הבודדות בישראל שהביאו פרויקטים, מהגדולים במדינה, לידי סיום. לחברה יכולת מוכחת בהובלת פרויקטים בהיקפים גדולים ואישור תכניות בניין עיר (תב"ע) בזמן קצר יחסית. החברה פועלת להרחבה ניכרת של פעילותה בתחום התחדשות העירונית בצורת הריסת שכונות ישנות ומוזנחות, במרכזי הערים בגוש דן, והקמת שכונות מודרניות וחדשות תחתן. החברה עוסקת בקידום וייזום פרויקטים בסדר גודל של 200 יחידות דיור ומעלה לכל פרויקט, והיא סבורה שבהיקף כזה של פרויקט ניתן לתת מענה להקמת שכונות חדשות, ברמה גבוהה, עם שטחים ירוקים, מבני ציבור מודרניים, בניינים איכותיים עם מבואות מפוארים, חניה תת-קרקעית ודירות ברמה גבוהה.

"בסופו של דבר יש כאן יחסי אמון מאוד גדולים בינינו לבין הדיירים", אומר יעקב אטרקצ'י, "אתה הורס לאדם את הבית הנוסטלגי בו הוא גר רוב חייו, שם הוא בנה את עצמו וגידל את ילדיו, והוא סומך עליך שתביא אותו בסוף הדרך לא רק לבית יפה יותר, אלא לשכונה חדשה לגמרי עם שירותים נלווים שלא היו בה לפני כן. זהו שינוי דרמטי ואף מרגש מאוד בחייהם של אנשים ואנו שמחים על הזכות שנפלה בחלקנו"

מהם הפרויקטים הבולטים שלכם?

אנו פועלים כיום ב-25 מתחמי התחדשות עירונית, לצד עוד עשרות פרויקטים אחרים. ביניהם ניתן לציין את פרויקט HIGH הגנים התלויים ביהוד-מונוסון - זהו פרויקט פינוי-בינוי משנה פני יישוב, מהגדולים בישראל, שבזכותו תוקם כיום שכונת מגורים מהמוצלחות בגוש דן, שנבנתה על המרכז הישן של העיר. השכונה תכלול כ-900 יחידות דיור ב-15 בניינים. נכון להיום, 10 מתוך 15 הבניינים כבר אוכלסו ואנו נמצאים בשלב האחרון של הפרויקט ששינה מקצה לקצה את מרכז העיר יהוד.

"פרויקט נוסף שלנו הוא אונו וואלי - זהו פרויקט פינוי-בינוי הנבנה בימים אלה ממש כמקשה אחת במרכז קריית אונו, סמוך לקניון. במסגרת הפרויקט הרסנו 216 יחידות קיימות ובמקומן אנו בונים 672 יחידות יוקרתיות בשמונה בניינים חדשים ומפוארים בני 14-16 קומות כל אחד. לא היה בפרויקט זה ולו סרבן אחד וזהו מקום מרכזי בעיר בו נבנית שכונה חדשה. ביצענו בפרויקט הגרלה ו-100 משפחות בנות המקום ומשפרות דיור מהעיר זכו לרכוש דירות שלושה חדרים במחירים מאוד אטרקטיביים. בעיניי זו הולכת להיות השכונה היפה בעיר.

"פרויקט בולט נוסף הוא פרויקט תמ"א 38/2 מהגדולים בישראל הממוקם במרכז רח' הרא"ה המיתולוגי בלב רמת גן. במסגרת הפרויקט יהרסו תוך מספר שבועות 80 יחידות דיור ו-12 חנויות השוכנות כיום בשבעה מבנים ותחל בנייתן של 240 יחידות דיור חדשות ומתקדמות עם מעליות, חניה תת-קרקעית, מרפסות שמש מפנקות וכן שטחי מסחר בקומת הרחוב.

"בנוסף, בימים אלה אנו מתחילים בבנייה של פרויקט אאורה בשכונת מורשה ברמת השרון. 180 משפחות מתפנות וייבנו 687 דירות חדשות, בשישה מגדלים עם פארק רחב במרכז השכונה, מבני ציבור ושטחי מסחר".

מנוע הצמיחה של העשור הבא

מהי השאיפה שלך עבור הענף?

"אני קורא להסדיר את הענף הזה כדי שדיירים יוכלו לבחור למתחמי ענק כאלה רק יזמים בעלי חוסן כלכלי ורקורד ביצועי מוכח. לצערי הרב, פרויקטים נתקעו בגלל קבלני חתימות (מאכערים) וכל מיני פונקציונרים מהסוג הזה. אני יכול לציין שיש שינוי לטובה, שנובע ממעורבות רבה יותר של דיירים ששוכרים את שירותיהם של עורכי דין ושמאים ומבצעים מכרזים הוגנים.

"הפרויקטים הללו הם עתירי מימון והערבויות הבנקאיות הן עצומות ולכן אני ממליץ לדיירים שבוחנים עם איזה יזם לחתום, לבדוק את הגישה שלו לדיירים בפרויקטים אחרים, את הרקורד שלו בתחום ואת היכולות הפיננסיות שלו", מוסיף אטרקצ'י, "על אף היותנו חברת ייזום ובנייה מהגדולות בענף, אנו שמים דגש רחב מאוד על הדיירים בפרויקטים ויש לנו צוות פנימי של מנהל אגף התחדשות עירונית ומנהלי פרויקטים שנפגשים תכופות עם הדיירים. בסופו של דבר אי-אפשר לבצע את הפרויקטים האלו בלי להיות בשטח ולהיות קשוב לדיירים, ואנו נוקטים בשקיפות מלאה  כך שכל דייר רואה על מה חתמו כל הדיירים האחרים".

מה אתה צופה שיקרה בתחום בעשור הקרוב?

"בשנים הקרובות ההתחדשות העירונית תצא מגבולות גוש דן ותגיע לאזורים נוספים בארץ, כולל בפריפריה. לאאורה יש כבר כעת פרויקטים גדולים באילת,  אבן יהודה, נס ציונה וקריית ביאליק. אזרחים בכל ערי ישראל ראויים לקבל דירות חדשת ולשפר את רמת חייהם. מבחינתנו, ההתחדשות העירונית היא מנוע הצמיחה הגדול של אאורה בעשור הבא".

מי אנחנו

תמונה יזם
יעקב אטרקצ'י מנכ"ל ובעלים (צילום: ראובן קפוצ'ינסקי)
תמונה יזם
ירון בארי משנה למנכ"ל (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
איל טישל מנהל האגף להתחדשות עירונית (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
אור הרפז מנהל אגף פיתוח עסקי (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
לוי שטרסלר סמנכ"ל כספים (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
איל חכם מנכ"ל שיווק ומכירות (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
שחר אזרחי סמנכ"ל הנדסה (צילום: יח"צ)

מפת פרויקטים של אאורה ישראל

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.