לוגו יזם

קרסו נדל"ן - יזם פינוי בינוי

Certified image

אייקון בניין 0 מתחמים באיכלוס
אייקון מנוף 1 מתחמים בהיתר
אייקון שכונה 3 בבקשה להיתר
אייקון שכונה 1 בשלב התארגנות

רוצים לקבל הצעות מקרסו נדל"ן ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

משולש הזהב בתחום ההתחדשות העירונית

  חברת הבנייה הוותיקה קרסו נדל"ן פיתחה בעשור האחרון מומחיות בתחום ההתחדשות העירונית והפעילות שלה מתרכזת באזור ירושלים, המרכז והפריפריה הקרובה. "הדנ"א של החברה מושתת על הגינות, אמינות ויציבות", מדגיש דן פרנס, מנכ"ל החברה | מירב דוסטר   "הייעוד של חברת קרסו הוא בניית שכונות ומתחמים בהתחדשות עירונית שאנשים יוכלו להרשות לעצמם לגור...

 

חברת הבנייה הוותיקה קרסו נדל"ן פיתחה בעשור האחרון מומחיות בתחום ההתחדשות העירונית והפעילות שלה מתרכזת באזור ירושלים, המרכז והפריפריה הקרובה. "הדנ"א של החברה מושתת על הגינות, אמינות ויציבות", מדגיש דן פרנס, מנכ"ל החברה | מירב דוסטר

 

"הייעוד של חברת קרסו הוא בניית שכונות ומתחמים בהתחדשות עירונית שאנשים יוכלו להרשות לעצמם לגור בהם. אם ניתן יהיה להוזיל את היצע הדירות שלנו מבלי לפגוע ברווחיות החברה, אנחנו נקדם זאת וניתן לאנשים אפשרות לשפר את איכות החיים שלהם", כך אומר דן פרנס, מנכ"ל חברת קרסו נדל"ן מקבוצת קרסו, הנחשבת לאחת הקבוצות הוותיקות בתחומי הנדל"ן והרכב בארץ. החברה שהוקמה בשנות ה-30' של המאה שעברה על-ידי האב-המייסד של המשפחה, משה קרסו ז"ל, הלכה וגדלה ולפני למעלה מעשור פוצלה לשתי חברות: קרסו מוטורס וקרסו נדל"ן, כאשר האחרונה נמצאת באחזקת נכדיו של משה קרסו. החברה עוסקת ביזמות ופיתוח של פרויקטים בתחומי בנייה שונים, בדגש על בנייה למגורים, בניית משרדים ושטחי מסחר. יש באמתחתה פורטפוליו של נכסים מניבים בהיקף כולל של כ-90 אלף מ"ר בתל-אביב, פתח תקווה, ראשון לציון, ירושלים, חיפה, רחובות, באר-שבע ועוד. בנוסף, לחברה יש פעילות ענפה בתחום ההתחדשות העירונית לסוגיה: תמ"א-38 ופינוי-בינוי.

למעשה, מזה כעשור פועלת החברה לקידום פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, כאשר בתחילת הדרך פרויקטים במסלול תמ"א 38/1 תפסו נפח עיקרי בפעילות החברה, אך עם השנים מסלול תמ"א 38/2 הפך להיות הדומיננטי מבין תחומי ההתחדשות העירונית. לדברי פרנס, המבחן הבסיסי הנוגע למיקום הגיאוגרפי של פעילות החברה הוא הביקוש. "באופן טבעי הפעילות שלנו מתרכזת באזור ירושלים, המרכז והפריפריה הקרובה - יבנה, אור עקיבא - היכן שערכי הקרקע גבוהים יותר ולא נדרש מכפיל גבוה". 

מלבד גודל החברה והוותק בתחום, מהם המאפיינים הייחודיים של החברה?

"הדנ"א של החברה מושתת על הגינות, אמינות ויציבות - משולש הזהב בתחום של התחדשות עירונית", משיב פרנס. "בנוסף, אנו שמים דגש על תכנון קפדני, לא רק ברמה ההנדסית. בסופו של דבר כל פרויקט של כל יזם נדל"ן דורש איפיון של מוצר חדש ותהליך של מחקר ופיתוח ותכנון הנדסי, תוך שימוש בטכנולוגיות בנייה, והכל בהתאם לשוק וללקוחות. על מנת לייצר את המוצר הנכון, יש צורך בשיתוף פעולה של כל אגפי החברה, תוך באימוץ גישה אוהדת ופתוחה לחדשנות בכל הרבדים: תהליכי תכנון, מערכות מידע, שיווק".

אבל כיצד מעודדים חדשנות בחברה גדולה שאיננה סטארט-אפ?

"אחת ממנהלות הארגון קיבלה לידיה את תפקיד מנהלת החדשנות של החברה. במהלך השנה האחרונה יזמנו סדרה של 20 הרצאות לכלל עובדי החברה במגוון תחומי החדשנות - מבינה מלאכותית, ביג דאטה ועד טרנדים של עירוניות חדשה, כדי שכל העובדים יכירו את הנושא ויהיו מודעים למה שקורה. בדיונים שהחברה מקיימת אנו שואלים את עצמנו כל הזמן: מה אפשר לעשות אחרת ואיך ניתן לשאוב השראה מתחומים אחרים".

הדיירים כשותפים

הניסיון והנכסים הרבים שצברה חברת קרסו נדל"ן, יחד עם הגב הכלכלי שמספקים בעלי המניות - בני משפחת קרסו - הפכו אותה לחברה בעלת חוסן כלכלי בולט בענף, דבר המאפשר לה לבצע יזמות עסקית מגוונת וענפה בתחומי הנדל"ן השונים. כיום, מקדמת החברה עשרות פרויקטים הנמצאים בשלבי ביצוע שונים בעיקר באזור תל-אביב, המרכז, השרון וירושלים.

אחד מהישגיה המשמעותיים של החברה הוא שבמרבית הפרויקטים היא מצליחה להגיע ל-100% חתימות, ללא צורך בהליכים משפטיים שיינקטו כנגד דיירים סרבניים. "בהתנהלות מול בעלי הדירות חשוב לייצר מערכת יחסים המושתת על אמינות, הגינות, שקיפות ופתיחות, ויש לקיים דיאלוג שוטף ולהימנע ממצבים שיובילו ליצירת חסמים", מסביר דן פרנס.

איך חברה בקנה מידה גדול כשל קרסו, מצליחה ליצור מערכת יחסים עם דיירים?

"אנו עורכים כנסים אליהם מוזמנים כלל הדיירים. ישנם גם מפגשים יותר מצומצמים. ברוב המפגשים משתתפת גם ההנהלה הבכירה של החברה, כך הדיירים יכולים ליצור קשר ישיר עם ההנהלה ולהבין מי עומד מולה. אלה גם המסרים שאנו משתדלים להעביר לאנשים שפועלים בשטח ביום-יום ומייצגים אותנו.

"הדעה הרווחת בתחום ההתחדשות העירונית הייתה שהקושי מצוי במערכת היחסים בין היזם לדיירים. במרוצת השנים הבנו בחברת קרסו שהאתגר בתחום לאו דווקא נמצא שם", הוא מוסיף. "הדרך להתנהל עם דיירים היא לייצר תקשורת בלתי אמצעית עימם ולראות בהם שותפים לכל דבר ועניין, על אף הפערים שקיימים בינינו. זו הדרך וזה עובד".

האתגרים העיקריים: תהליכי התכנון והרישוי

כחברה פעילה בתחום התמ"א במרכז הארץ, מהי עמדתך לגבי התהפוכות שעומד לעבור תמ"א 38 בעקבות החלטת מינהל התכנון?

"חלק גדול מהאוכלוסייה מתגורר במבנים ישנים המחייבים מיגון וחיזוק. אין זה לגיטימי להשאירם כך, כי בסופו של דבר רעידת אדמה היא עניין של זמן. הממשלה לא תוכל לממן פרויקטים של חיזוק ומיגון, רק השוק הפרטי יוכל לעשות זאת. אני מסכים שפתרון מתחמי רחב הוא טוב יותר משום שהוא מאפשר תכנון נכון והקצאת שטחים ירוקים, מבני ציבור וכיוצ"ב. עם זאת, לא בכל מקום ניתן לממש, מבחינה תכנונית, פתרון מתחמי רחב והמענה במקומות אלה יכול להיות רק חיזוק ומיגון ברמת הבניין הבודד. חשוב שהפתרון שיימצא יהיה מתואם ומוסכם גם על השלטון המרכזי וגם על הרשויות המקומיות כדי שלא נחזור שוב על אותן בעיות הנגרמות מפערים בין השלטון המרכזי למקומי, שברוב המקרים לא מעוניין בפרויקטים אלה ומהווה חסם.

אם כך, היכן טמון האתגר המשמעותי בענף?

"בשני תחומים: התכנון והרישוי. בתחום התכנון אתגר הביצוע בהתחדשות העירונית הוא קשה וזאת בשל הצורך במכפלות שייצרו כדאיות כלכלית. זהו הגורם העיקרי לצפיפויות והעמסה של אילוצים רבים על הפרויקט. בתחום הרישוי, הרגולציה, ההנחיות המרחביות, תוכניות המתאר המקומיות, תקני החנייה והמדיניות לגבי תמורות לדיירים - כל אלה משתנים תוך כדי תהליך. ליזם לוקח מספר שנים להתקשר עם דיירים ולקדם תכנון, אך כשהוא כבר מתקדם וחותם על הסכמים עם מאות דיירים, הוא מגלה כי משנים את הכללים. זהו אחד האתגרים העיקריים שאנו כיזמים מתמודדים איתם בתחום ההתחדשות עירונית". 

מה יהיה לדעתך עתידו של תחום ההתחדשות העירונית בישראל?

"ההתחדשות העירונית היא צורך אמיתי שבסופו של דבר נהנים ממנו כולם: דיירי המתחם, תושבי הסביבה, העיר וכלל הציבור. זהו אחד הפתרונות הטובים להגדלת היצע הדירות בשוק ומכאן שהוא מסייע גם בפתרון בעיית יוקר הדירות. בעשור האחרון הייתה התפתחות משמעותית בענף - מתחום אזוטרי, שמעט מאוד יזמים עסקו בו ומעט פרויקטים התממשו במסגרתו, הוא הפך לפלח מרכזי ולגיטימי בענף הבנייה למגורים. היינו מעדיפים שהממשלה והשלטון המקומי ידברו בקול אחד, שייצרו מתווה שיהיה טוב לכל השחקנים ויהיה תואם גם לאינטרסים של העיר, על מנת שבסופו של דבר הפרויקטים יקבלו דחיפה ויהיה אפשר להוציאם לפועל ללא עיכובים מיותרים".

מי אנחנו

תמונה יזם
דן פרנס מנכ"ל
תמונה יזם
חמי שאול מנהל חטיבת מגורים בוטיק
תמונה יזם
ירון צוברי מנהל חטיבת מגורים
תמונה יזם
רונן מדיוני מנהל חטיבת נכסים מניבים
תמונה יזם
מוטי להב סמנכ"ל פיתוח עסקי
תמונה יזם
ראובן קידר סמנכ"ל כספים
תמונה יזם
רונן לבן סמנכ"ל הנדסה

מפת פרויקטים של קרסו נדל"ן

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס