לוגו יזם

מצלאוי - יזם פינוי בינוי

Certified image

ממובילי דירוג יזמי פינוי ובינוי ארצי 2018 CitySquare

אייקון בניין 4 מתחמים באיכלוס
אייקון מנוף 0 מתחמים בהיתר
אייקון שכונה 0 בבקשה להיתר
אייקון שכונה 1 בשלב התארגנות

רוצים לקבל הצעות ממצלאוי ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

"אנחנו החלוצים בתחום הפינוי בינוי"

מצלאוי החברה שהוקמה ב-1977 ע"י סמי וקלרה מצלאוי, היא חברה ציבורית העוסקת בייזום, פיתוח, הקמה, שיווק ומכירה של פרויקטים, בעיקר בתחום הבניה למגורים בישראל תוך התמקדות בהתחדשות עירונית בכלל, ופינוי בינוי בפרט. "אנחנו החלוצים בתחום הפינוי בינוי", אומר ערן מזור מנכ"ל חברת מצלאוי, "אנו פועלים בתחום...

מצלאוי החברה שהוקמה ב-1977 ע"י סמי וקלרה מצלאוי, היא חברה ציבורית העוסקת בייזום, פיתוח, הקמה, שיווק ומכירה של פרויקטים, בעיקר בתחום הבניה למגורים בישראל תוך התמקדות בהתחדשות עירונית בכלל, ופינוי בינוי בפרט. "אנחנו החלוצים בתחום הפינוי בינוי", אומר ערן מזור מנכ"ל חברת מצלאוי, "אנו פועלים בתחום הפינוי בינוי כבר משנת 2000 ומאוד מאמינים באסטרטגיה הזו, אלו פרויקטים גדולים מטבעם, התכנון נעשה מנקודת מבט של הקמת שכונה שתשפיע על העיר והסביבה שעוטפת אותה". חברות הבניה והרשויות הבינו היום, שהדרך הריאלית ביותר להגדיל את היצע הדירות באזורי הביקוש במרכזי הערים היא במתכונת של פינוי בינוי. כולם מרוויחים מכך: בעלי הדירות, היזם והרשות המקומית, שבתחומה נבנים שטחים ירוקים נוספים, חניות ציבוריות, נעשה חידוש תשתיות קיימות ובניית מבני ציבור וכפועל יוצא מכך, איכות החיים עולה.

מה החזון של חברת מצלאוי?

"להמשיך להוביל את מהפכת ההתחדשות העירונית, שמשנה את פני המדינה כולה", אומר שלומי דבש, סמנכ"ל השיווק בחברה, ומוסיף כי בחברה יש צוות מקצועי שצבר ניסיון וידע בתחום, ויכול לתת מענה בהיבטים של תכנון, ייזום, והתנהלות מול בעלי הדירות בתנאים מורכבים.

כיום מקדמת חברת מצלאוי בין 8-10 פרויקטים משמעותיים בתחום של פינוי בינוי. אחד הפרויקטים הוא במסגרת פינוי בינוי ברחוב יוספטל שבעיר בת ים. במסגרת הפרויקט יפונו 240 בעלי דירות, וייבנו כ-1100 יחידות דיור בנוסף לשטחי תעסוקה ומסחר.

מה מבדל את החברה מחברות אחרות בתחום?

"ההון האנושי וחטיבת הביצוע של החברה", אומר ערן, "וותק העובדים הוא יחסית גבוה, גורם אשר מאפשר לעובדים לנצל את הכישורים, בהתבסס בין היתר על ניסיונם והכשרתם בהיבטים השונים בפרויקטים. הטיפול בדיירים בפרויקטים מסוג פינוי בינוי דורש רגישות גבוהה. פינוי דיירים מבתיהם, הוצאתם לשכירות והחזרתם לבית חדש הוא לא הליך של מה בכך.  עצם השינוע שלהם, דורש התמקצעות. סמי מצלאוי - הבעלים של החברה, הוא אחד האנשים המשמעותיים בקידום פינוי בינוי בישראל, בהיבט התכנוני וגם בהיבט החברתי. מעבר לכך, יש לנו זרוע ביצועית המאפשרת לחברה דינמיות, פתרון בעיות באופן מהיר, בקרה ושליטה בפרויקטים שלנו. אנחנו מלווים על ידי משרדי עורכי הדין המובילים בתחום ולרוב מצליחים לפתור מכשולים מול דיירים סרבנים מחוץ לכותלי בית המשפט. הפתרונות מגיעים לא פעם באמצעות ההון האנושי שלנו".

לדברי שלומי, השמירה והטיפוח של ההון האנושי הוא גם הסוד של החברה לשרוד ולגדול בתחום במשך שנים רבות. "צוות העובדים המנוסה נותן מענה מקיף לדיירים בפרויקטים שלנו, מטבע הדברים נוצרת היכרות עמוקה עם הדיירים". 

 

פרויקט מרכזי בחברת מצלאוי, ששינה את פני העיר קריית אונו הוא 'פרויקט אונו הירוקה'–ברחוב שאול המלך. זהו פרויקט הפינוי בינוי הראשון בישראל, אשר החל בשנת 2000 בקרית אונו. במסגרתו פונו 168 בעלי קרקע ואוכלסו ב-11 בניינים חדשים הכוללים  532 יחידות דיור. שלב ב' של הפרויקט ממוקם בהמשך הרחוב ונקרא "אונו פריים". שלב זה כלל פינוי של 92 בעלי קרקע ובינוי של 5 בניינים חדשים הכוללים 366 יח"ד מתוכם שני בניינים כבר אוכלסו במלואם. פרויקט "אונו פריים" כולל גם עיבוי של בניין נוסף (בנין הכלנית אשר כולל 84 יח"ד ו -17 חנויות) במסגרתו החברה מקימה 27 יח"ד נוספות, אשר נמכרו בהנחה משמעותית ביחס למחירי השוק וזאת במתכונת של הגרלה לזכאים. כחלק מהשלמת הפרויקטים האמורים בקרית אונו, במהלך השנה צפוי להיערך טקס לציון הדירה ה-1000 בפרויקט. לדברי ערן, חברת מצלאוי שינתה את פני השכונה ואת העיר בכללותה. "יש כאן אבן דרך אבל גם אמירה – צריך להבין שפרויקט בסדר גודל כזה נפרש על פני 20 שנים בעוד שבפועל  החזון של כולנו הוא שפרויקט יימשך לא יותר מ- 7-8 שנים. 20 שנים זה בהחלט פרק זמן לא סביר", אומר ערן.

איך ניתן לדעתך לייעל ולקדם מהר יותר פרויקטים של התחדשות עירונית?

"אם הליכי התכנון היו יעילים יותר,ייתכן שמשך הפרויקטים היה קצר יותר. המדינה צריכה להפנות משאבים, שיאפשרו צמצום זמנים של פרויקטים מסוג פינוי בינוי", אומר ערן, "אחרי הכול אנחנו מתכננים שכונות מחדש בתוך הערים, ופועלים עם המגבלות הקיימות, מוסיפים חניות, משפרים תשתיות, הדבר נעשה לטובת האוכלוסייה ולכן גם השלטון המקומי, הוועדות המקומיות והמחוזיות צריכות לפעול לטובת העניין ולתעל לשם את המשאבים שלהן".

מי אנחנו

תמונה יזם
‏‏ סמי מצלאוי יו"ר ובעלים (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
קלרה מצלאוי בעלים וסמנכ"לית קשרי בנקים (צילום: יח"צ)
תמונה יזם
ערן מזור מנכ"ל החברה (צילום: יח"צ)

מפת פרויקטים של מצלאוי

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס