לוגו יזם

בוני התיכון - יזם פינוי בינוי

Certified image

אייקון בניין 0 מתחמים באיכלוס
אייקון מנוף 0 מתחמים בהיתר
אייקון שכונה 0 בבקשה להיתר
אייקון שכונה 0 בשלב התארגנות

רוצים לקבל הצעות מבוני התיכון ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מחדשים מציאות עירונית

"הניסיון המצטבר של כמעט ארבעה עשורים, מאפשר לנו להתמודד עם כל אתגר מקצועי, תכנוני ושיווקי בתחום ההתחדשות העירונית", אומר עו"ד רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית, המצביע על יתרונה המרכזי של החברה - ביצוע כל הפרויקט במלואו בעצמה | יובל גמליאל   "בשנים האחרונות ברור...

"הניסיון המצטבר של כמעט ארבעה עשורים, מאפשר לנו להתמודד עם כל אתגר מקצועי, תכנוני ושיווקי בתחום ההתחדשות העירונית", אומר עו"ד רן מלאך, מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית, המצביע על יתרונה המרכזי של החברה - ביצוע כל הפרויקט במלואו בעצמה | יובל גמליאל

 

"בשנים האחרונות ברור לכל כי התחדשות עירונית מתקיימת באופן הטוב ביותר בפרויקטים רחבי היקף של פינוי-בינוי. זאת משום שכך כולם מרוויחים: העיר מרוויחה מרחב עירוני עדכני, מודרני, נגיש ואסתטי ; הדיירים זוכים להתחדשות בכל סביבת החיים שלהם: בדירה, בבניין ובקהילה ;  והיזם מצליח לקדם פרויקטים המגלמים רווחיות", כך אומר עו"ד רן מלאך,  מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית, מחברות הנדל"ן הגדולות בישראל.

מלאך מציין כי דוגמא טובה למודל זה היא פרויקט של החברה בקרית אונו. "בפרויקט ONO ONE ברח' לוי אשכול בעיר, אנו הורסים 15 מבני רכבות ישנים ובונים במקומם שכונה מודרנית העומדת בקנה אחד עם הצרכים והרצונות של תושבי העיר והרשות המקומית. בשכונה יהיו כ- 1,070 דירות חדשות, עם חניונים תת-קרקעיים, כיכרות תנועה, שבילי אופניים, מבני ציבור וגינות ירוקות. אנו מסדרים את ייעודי הקרקע בצורה יעילה ומיטבית בהשוואה למצב הקיים. כך למשל, במתחם הפרויקט היתה הקצאת קרקע לשטח ירוק ולשטח עליו אמור היה להיבנות מבנה ציבור. שני השטחים היו עד עתה שטחים לא מטופלים. במסגרת התוכנית, ריכזנו את כל שטחי הציבור במספר מקומות במתחם, כדי לייצר תשתית עירונית הולמת לתושבים וכדי שהשטחים הירוקים ומבני הציבור יהפכו ללב הקהילתי של השכונה".

אתם עושים את זה במקומות נוספים?

"כן. בוני התיכון היא אחת החברות המובילות בתחום ההתחדשות העירונית בישראל, בזכות צבר פרויקטים של פינוי בינוי בלב אזורי הביקוש. לדוגמה, אנו מקדמים פרויקט בשכונת פואבלו אספניול בראשון לציון, בסמוך לחוף הים. כיום יש במתחם 23 בניינים ובהם 460 יחידות דיור קיימות, לצד מרכז מסחרי ישן, בית ספר וגנים. במסגרת הפרויקט אנו נהרוס את המבנים הוותיקים, נבנה בניינים חדשים ונארגן מחדש את המארג העירוני באופן שיטיב עם הדיירים והעיר. התשתיות יחודשו לגמרי ויוקמו מבני ציבור חדשים ושטחים ירוקים מטופחים לרווחת התושבים. במקביל, אנו מקדמים פרויקטים משמעותיים נוספים בערים חולון, אזור, ירושלים, חיפה, כפר סבא ועוד. צבר הפרויקטים הנמצא בקידום בימים אלה בבוני התיכון, מונה למעלה מ-10,000 יחידות דיור חדשות".

 

תהליך יעיל, נוח וידידותי לדיירים

"היתרונות שלנו בתחום ההתחדשות העירונית נובעים, בין השאר מהעובדה כי בבוני התיכון הפרויקטים מבוצעים במלואם על-ידי החברה עצמה", קובע מלאך בתשובה לשאלה מה מייחד את ההתחדשות העירונית של בוני התיכון. "אנו מתכננים את הפרויקטים, מבצעים אותם ומעניקים את השירות לאחר האכלוס בעצמנו. בכך אנו שולטים בתהליך, מתחילתו ועד סופו, ומלווים את הדיירים עד לרישום הדירה החדשה בטאבו.

"ההיכרות והניסיון שלנו בתחום מאפשרים לנו לאתר ולבחור פרויקטים באזורים ישימים בלבד, בהתאם לתוכניות העירוניות, או למדיניות וועדות התכנון באזור", הוא מוסיף. "במקביל, אנו משקיעים תשומות משמעותיות בבדיקת המוטיבציה של הדיירים לקידום פרויקטים באזורם. מבחינתנו, השילוב בין המוטיבציה של הדיירים ובין ההיתכנות התכנונית היא זו שמהווה את הקריטריון המשמעותי בהחלטה על קידום פרויקט. היכולת שלנו לאתר את המתחמים בעלי הפוטנציאל, להתחבר למדיניות העירונית ולהעניק פתרון שעולה בקנה אחד עם התוכניות שלה, מעניק לנו אפשרות לקדם פרויקטים שיזכו לרוח גבית ובכך להציע לבעלי הנכסים מענה מתאים, עם היתכנות גבוהה.

"לצד היתרונות האלה, חשוב לזכור כי בוני התיכון נהנית מניסיון מצטבר של כמעט ארבעה עשורים בייזום ובניית פרויקטים ברחבי ישראל. הניסיון הזה מאפשר לנו להתמודד עם כל אתגר מקצועי, תכנוני ושיווקי ויעידו לקוחותינו הקיימים, כי אנו עושים זאת באחריות, מקצועיות ואמינות".

פרויקטים של פינוי-בינוי הם מטבעם ארוכים מאוד. כיצד אתם שומרים על קשר עם הדיירים לאורך התהליך?

"הקשר שלנו עם הדיירים מתחיל במפגש הראשון ונמשך גם לאחר האכלוס. הקשר עם הדיירים חשוב מאין כמוהו לקידום הפרויקט ולכן הוא מהווה פעילות ליבה בחברה ובפרויקט. אנו מקימים בחלק מהפרויקטים מרכז חברתי שבו הדיירים מקבלים מענה מקצועי ואישי, יכולים לדבר עם עורכי הדין שלהם ולראות את התוכניות העתידיות למתחם. המרכזים כוללים גם פעילויות למען תושבי המתחם. המרכז מהווה את נקודת הקשר שלנו עם הדיירים, אולם הפעילות שלנו מול הדיירים מתקיימת גם ישירות מול אלה הזקוקים לטיפול אישי, כמו דיירים מבוגרים, דיירים שאינם מתגוררים בדירה שלהם ועוד".

הדיירים מקבלים אצלכם כתובת אחת לכל התהליך?

"בוני התיכון לוקחת אחריות וסמכות מלאה על כל הפרויקט, לרבות נושאים משפטיים, עלויות, ערבויות וביטחונות, ביטוחים ועוד. מעצם היותנו החברה המתכננת, המבצעת, המשווקת והמעניקה שירות במהלך הפרויקט והרבה אחריו, לדיירים יש כתובת אחת בלבד - אנחנו! לכל פרויקט ממונה מנהל פרויקט שזמין לדיירים בכל עת. אנו מציעים פתרונות למרקם הקהילתי ולוקחים לתשומת ליבנו את הצרכים הפרטניים של כל דייר ודיירת, מתוך מחוייבות להפוך את התהליך ליעיל, נוח וידידותי. התוצאה היא מתחמי מגורים איכותיים שמציעים הזדמנות נדל"נית נהדרת ותורמים לחיזוק הסביבה העירונית והחיים הקהילתיים. אנו גאים לקחת חלק מרכזי בכך".

 

אי-אפשר לעצור את הרכבת

כיצד אתה רואה את התפתחותו של תחום ההתחדשות העירונית בשנים הקרובות?

"אני מזהה שלוש מגמות עיקריות בתחום ההתחדשות העירונית: הראשונה היא בקרב בעלי הנכסים, שמבקשים להתקשר עם חברות גדולות ומבוססות, בעלות יכולת ומוניטין מוכחים. בעלי הנכסים מכירים את היתרונות של התחדשות עירונית והשאלה בתחום היא כבר לא 'האם', אלא 'איך' ו'עם מי'. 

השנייה היא בקרב היזמים. עם השתכללות השוק, נוצרה בו ברירה טבעית במסגרתה החברות הקטנות נעלמות, או ממוזגות לחברות גדולות ומובילות. לחברות אלה יש אנשי קשר, שותפים ואוזן קשבת בקרב רשויות התכנון, ויכולת ארגונית ופיננסית לקדם את הפרויקטים באופן הטוב ביותר.

ולבסוף, הרשויות המקומיות מבינות היום כי את רכבת ההתחדשות העירונית כבר לא ניתן לעצור. לכן, רובן כבר פרסמו את עקרונות המדיניות שלהן בתחום, הן מקימות מנהלות להתחדשות עירונית ומגבשות קווים מנחים להתנהלות מול היזמים".

מי אנחנו

תמונה יזם
עמי פרץ בעלים ומנכ"ל קבוצת בוני התיכון קבוצת בוני התיכון
תמונה יזם
רן מלאך מנכ"ל בוני התיכון התחדשות עירונית קבוצת בוני התיכון
תמונה יזם
סיון פרץ סמנכ"ל שיווק ומכירות קבוצת בוני התיכון
תמונה יזם
דורון זנדר סמנכ"ל כספים קבוצת בוני התיכון

מפת פרויקטים של בוני התיכון

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים