לוגו יזם

קבוצת כנען - יזם פינוי בינוי

Certified image

אייקון בניין 0 מתחמים באיכלוס
אייקון מנוף 1 מתחמים בהיתר
אייקון שכונה 1 בבקשה להיתר
אייקון שכונה 1 בשלב התארגנות

רוצים לקבל הצעות מקבוצת כנען ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

הכול מתחיל ונגמר ביחס אישי

  "על מנת שפרויקט התחדשות עירונית ייצא לפועל, חייב לשרור אמון מלא בין הדיירים ליזם", אומר ניב רום, מנכ"ל כנען התחדשות עירונית ומבעלי קבוצת כנען. "אנחנו מציבים את הדייר במרכז ומתחייבים לשקיפות ולאמינות לכל אורך הדרך" | ענבל גדעון     קבוצת כנען הנה אחת החברות הוותיקות בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. היא בונה כיום...

 

"על מנת שפרויקט התחדשות עירונית ייצא לפועל, חייב לשרור אמון מלא בין הדיירים ליזם", אומר ניב רום, מנכ"ל כנען התחדשות עירונית ומבעלי קבוצת כנען. "אנחנו מציבים את הדייר במרכז ומתחייבים לשקיפות ולאמינות לכל אורך הדרך" | ענבל גדעון

 

 

קבוצת כנען הנה אחת החברות הוותיקות בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. היא בונה כיום פרויקטים רבים באזורי ביקוש, תוך דגש על מתחמים ותיקים הזקוקים להתחדשות ושינוי. לדברי איל הנדלר, יו"ר קבוצת כנען ומבעלי קבוצת כנען, החלק החשוב ביותר בקידום תהליך של התחדשות עירונית הוא האמון בין הדיירים לבין עצמם וכמובן בין הדיירים והנציגות שלהם לבין היזם המקדם את הפרויקט.

"קבוצת כנען היא חברה ותיקה וחלוצה בתחום ההתחדשות העירונית בישראל. מהניסיון שצברנו במהלך השנים, אני מסיק שהדבר החשוב ביותר הוא יצירת דיאלוג ושיח מול הדיירים בגובה העיניים, בצורה ישירה ולא מתנשאת ובדרך בה מעניקים לכל דייר במתחם תחושה משפחתית וחברית", אומר הנדלר.

איך אתם מתמודדים היום מול הדיירים נוכח מדיניות הרשויות השונות לצמצם תהליכי תמ"א-38 בכל הקשור לחידוש הבניין הבודד?

"אנו מסבירים לבעלי דירות שפונים אלינו היום את  הקשיים הנוגעים לתמ"א-38 וממליצים לקדם מתחמים של פינוי-בינוי. למשל, על-ידי שיתוף פעולה בין כמה בניינים סמוכים. במקומות בהם אנו כבר מקדמים תמ"א-38, אנו נלחמים להוציאם אל הפועל ומקוים שנצליח בכך ללא עיכובים מיותרים, שכן מדובר במקומות הנמצאים כבר בתהליכים מתקדמים יותר".

 

לשקף את התהליך לדיירים

קבוצת כנען בונה כיום פרויקטים רבים בגוש דן, בשפלה ובמרכז הארץ. במסגרת פעילות החברה במתחמי הבנייה השונים היא שמה דגש על מתן תשומת לב לסביבת מגורים חדישה ומודרנית, כאשר החברה רואה בדיירים שותפים מלאים להקמת הפרויקט - הן במסלול תמ"א-38 והן במסגרת הליכי פינוי-בינוי. החברה משתפת ומערבת את הדיירים בהחלטות ודואגת לכל הצרכים שלהם מהיום הראשון בו מתחילים לעבוד על הבניין הישן ועד לאכלוס בפרויקט החדש.

אחד הפרויקטים הבולטים שלה, המהווה דוגמה בולטת ליחס הצמוד והאישי שהחברה מעניקה לדייריה,  הוא מתחם לוי אשכול דרום בקריית אונו, המיועד לפינוי־בינוי. מדובר בפרויקט ענק שבמסגרתו יפונו וייהרסו 11 בניינים קיימים עם 232 יחידות דיור ובמקומם ייבנו עשרה בניינים חדישים ומודרניים, עם כ-740 יחידות דיור, זאת בנוסף לכ-3,000 מ"ר שטחי מסחר ו-1,500 מ"ר שטחי ציבור. תוכנית זו צפויה להביא למהפך חזותי בשכונה, אך זהו רק חלק מהסיפור: בתחילת הדרך ובשל הגבלת גובה הבניינים בגלל הגבלות רשות שדות התעופה, לא ניתן היה להוציא את הפרויקט לפועל. מאמצים רבים של אנשי כנען, שנמשכו כתשע שנים, וביצוע מהלך פורץ דרך בעזרת הכנת סקר תעופה ייחודי וראשון מסוגו בארץ, הביאו להשגת אישור לבנייה גבוהה יותר. בימים אלה הפרויקט נמצא בשלבי הכנת ההיתר לאחר שקיבל תוקף בוועדה המחוזית.

כאמור, זוהי דוגמה הממחישה בפועל את השקפתה המרכזית של החברה: לעשות הכול למען הדיירים ולמען הצלחת הפרויקט והוצאתו אל הפועל. העבודה נעשית מתוך אמונה שקידום פרויקטים של התחדשות עירונית, ובמיוחד פרויקטים גדולים של פינוי-בינוי, ישפרו משמעותית את סביבת המגורים של הדיירים. בתוספת קשר אישי וליווי צמוד, מקבלים לקוחותיה של החברה את המענה המלא לצורכיהם, וזוכים בסופו של דבר להגשים את חלומם: להפוך את התוכנית ש"על הנייר" לעובדות בשטח.

כחלק מאותו חזון גדול של החברה, שמציבה את הדייר במרכז, מתחייבת קבוצת כנען לשקיפות ולאמינות לכל אורך הדרך. התנהלות שכזו חשובה בפרויקטים נדל"ניים באשר הם, ונחשבת קריטית בפרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית, אשר ידועים כמורכבים, סבוכים ולא פעם קשים להבנה עבור הדיירים.

 

פרויקטים בולטים

בין הפרויקטים הבולטים של הקבוצה כיום ניתן למנות את smart towers בשכונת הערמונים ברמת-גן. הפרויקט ממוקם ברח' החולה בשכונת גן ערמונים בעיר. מדובר בשכונה איכותית וותיקה, שעוברת התחדשות בשנים האחרונות, כאשר הפרויקט של קבוצת כנען עתיד לשנות את פניה. מדובר בהריסת בניינים ישנים בני ארבע קומות הכוללים 48 יחידות דיור ובמקומם בניית שני מגדלים בני 23 קומות, שיכללו 168 יחידות דיור. כל הדירות בפרויקט תהיינה חכמות וניתן יהיה להפעיל בהן את כל מערכות החשמל באמצעות הסמארטפון. כך למשל, ניתן יהיה להדליק ולכבות את הדוד החשמלי מרחוק, לפקח מרחוק על הילדים הנמצאים בבית או במועדון הדיירים ועוד. אדריכלי הפרויקט הם כנף-פרנס אדריכלים.

פרויקט אחר הוא פרויקט פינוי-בינוי בשכונת נווה יהושע ברמת-גן, בה מבוצעים כיום עשרות פרויקטי התחדשות עירונית. בין הפרויקטים הבולטים נמצא הפרויקט של קבוצת כנען. במקום שני בנייני רכבת ישנים, בעלי תשתית רעועה ומצב תחזוקתי ירוד ואף מסוכן, קבוצת כנען תפנה 96 דירות ויבנו כ-330 דירות חדשות, שיתוכננו בשלושה מגדלים בגובה של כ-27 קומות. בימים אלה ממש עמלה קבוצת כנען על הוצאת היתרי בנייה לפרויקט.

פרויקט נוסף הוא מתחם השוק בנס ציונה. מדובר בפרויקט פינוי-בינוי במסגרתו יפונו מבנים ישנים של מסחר ותעשייה ובמקומם יוקמו 460  יחידות דיור חדשות ועוד כ-3,000 מ"ר שטחי מסחר, במבנים של שימושים מעורבים. הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה את הפרויקט, שנמצא כעת בשלב מתקדם להחתמת דיירים. במקום פועלים כיום דוכני שוק שונים, בתי מלאכה ובנייני מגורים נמוכים. בניית המתחם תתאפיין בבנייני בוטיק ייחודיים אשר ישתלבו במרקם הייחודי של אזור השוק הישן.

מי אנחנו

תמונה יזם
ניב רום מנכ"ל כנען התחדשות עירונית ובעלים קבוצת כנען
תמונה יזם
איל הנדלר יו"ר ובעלים קבוצת כנען
תמונה יזם
מאיר טל מנכ"ל ובעלים קבוצת כנען

מפת פרויקטים של קבוצת כנען

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס