לוגו יזם

א. נמיר משרד עורכי דין - עו"ד התחדשות עירונית

Certified image

אייקון בניין 0 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 0 בניינים בהיתר
אייקון שכונה 10 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות מא. נמיר משרד עורכי דין ועורכי דין מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מטריית הגנה מקיפה לדיירים

משרדה של עו"ד אודליה נמיר מספק ייצוג משפטי לדיירים כדי למקסם את התמורות המגיעות להם מהיזמים, תוך דאגה להגנות ראויות עבורם במקרים של עצירת הפרויקט מסיבות שונות | יובל גמליאל   קריסות ופשיטות רגל של קבלנים ויזמים, הפכו עם השנים למציאות נפוצה למדי בתחום ההתחדשות העירונית....

משרדה של עו"ד אודליה נמיר מספק ייצוג משפטי לדיירים כדי למקסם את התמורות המגיעות להם מהיזמים, תוך דאגה להגנות ראויות עבורם במקרים של עצירת הפרויקט מסיבות שונות | יובל גמליאל

 

קריסות ופשיטות רגל של קבלנים ויזמים, הפכו עם השנים למציאות נפוצה למדי בתחום ההתחדשות העירונית. אלה מבטיחים לדיירים הרים וגבעות לקראת החתימה על החוזה, אך באמצע הליך הבנייה הם מגלים, כי לא יוכלו לעמוד במעמסה הכלכלית או הביצועית. התוצאה העגומה: דיירים שנאלצים להתגורר בבניינים עשויים למחצה, עם פיגומים, גגות פתוחים ודולפי מי גשמים, גרמי מדרגות פעורים ומסוכנים, או מערכות ביוב פתוחות ומזהמות.

מי שפועלת לסייע משפטית לאותם דיירים מיואשים בתיקים המורכבים הללו היא עו"ד אודליה נמיר, בעלים ומייסדת של משרד א. נמיר עורכי דין. היא בעלת 14 שנות ניסיון בתחום המקרקעין וההתחדשות העירונית ומשרדה אף זכה לחותם האמינות היוקרתי של דן & ברדסטריט. "אני רוצה ליצור  חוויה מתקנת עבור הדיירים בפרויקטים הטראומטיים האלו", היא אומרת, "דיירים אלה נפלו קורבן לחוסר ניסיון, והם עלולים במצבים היותר קיצוניים לאבד את כל רכושם בשל ההתנהלות הלקויה הכוללת".

לצמצם חשיפת הדיירים לסיכונים

אז כיצד מונעים מלקוחות להגיע מלכתחילה למקומות המסוכנים האלו?  לדברי עו"ד נמיר, "אני בונה עבור הדיירים מטריית הגנה מקיפה ויסודית בכדי לצמצם עד כמה שניתן את החשיפה שלהם לסיכונים במהלך הפרויקט. למשל, היה לי פרויקט בו היזם התעקש לא לקחת ליווי בנקאי לפרויקט. ניסיתי למצוא חלופות ראויות על מנת שבכל זאת תהיה שליטה על התזרים הכספי, אך היזם סירב בכל תוקף והחלטתי להתפטר מייצוג  הדיירים. מספר חודשים אחר כך הם חזרו אלי, הודו שצדקתי וביקשו שאייצג אותם מול יזם חדש שבחרו".

לאן הכשלים האלו עלולים להגיע?

"יש פסק דין שניתן לאחרונה בעניין פרויקט תמ"א 38/1 ברחוב יהודה הנשיא ברמת גן. הפרויקט נעשה ללא ליווי בנקאי והיזם מכר את כל הדירות החדשות וכבר רשם הערות אזהרה לטובת הרוכשים. באמצע הליך הבנייה נגמר ליזם המימון והבנייה הופסקה. החברה נכנסה לפירוק במטרה לסיים את הפרויקט. לדאבונם של הרוכשים, המפרק שמונה מטעם בית המשפט לא הצליח למכור את החברה עם הזכויות להמשך הפרויקט, ובית המשפט המחוזי פסק  שיש למחוק את הערות האזהרה שנרשמו לטובת הרוכשים החדשים.

"בעצם נוצר מצב בו הרוכשים איבדו את כספם, שכן הבטוחה היחידה שניתנה להם על-פי חוק המכר הייתה הערת האזהרה שנרשמה על שמם, אך הדבר לא הועיל להם. הרוכשים מצידם לא וויתרו, והעניין עבר לבית המשפט העליון היושב כעת על המדוכה ובוחן לעומק את חוק המכר ואת ההגנה שהוא אמור לספק לרוכשים. כעורכת דין מנוסה, אני יכולה להמליץ לרוכשים להימנע מרכישת דירות בפרויקטים בהם היזם מעניק להם הערת אזהרה בלבד ולא ערבות חוק מכר".

אסור להתפשר על הבטוחות

משרד א. נמיר עורכי דין נוסד בשנת 2013, לאחר שעו"ד נמיר צברה ניסיון עשיר בתחום המקרקעין. המשרד מוביל משפטית עסקאות נדל"ן רבות מסוגים שונים: חוזי קניה, מכירה והשכרה של דירות ובתים פרטיים, נכסים מסחריים, מגרשים, הליכי כינוס נכסים, עסקאות קומבינציה, הסכמי שיתוף ופירוק שיתוף, ייצוג דיירים, קבלנים ויזמים בפרויקטי התחדשות עירונית - תמ"א 38 ופינוי-בינוי, ייצוג וליווי זוכים בפרויקטי "מחיר למשתכן", הוספת מרפסות, פינוי נכסים, הסכמי מתנה, רישום זכויות בטאבו ועוד.

"זהו משרד בוטיק, מה שאומר שיש לי שליטה מלאה בכל מה שקורה בכל פרויקט", מסבירה נמיר. "ה'אני מאמין' שלי הוא להגיע לשקיפות ונגישות מלאה מול הלקוחות. בסופו של דבר, יש בייצוג המשפטי של הדיירים הרבה מאוד נופך פסיכולוגי ויש הרבה מאוד חוסר ידע מצד הדיירים.  אני תמיד אומרת לדיירים שאני מציגה להם חוזים לחתימה שלעולם לא אציג חוזה שלא הייתי חותמת עליו בעצמי.

"על הדיירים להבין שאל להם להתפשר על הבטוחות שהם צריכים לקבל מהיזמים, גם אם מדובר בחברה גדולה וידועה", היא מסכמת. "יש יזמים שמנצלים לטובתם את חוסר הידע של הדיירים ולכן חובה עליהם לשכור מבעוד מועד ייצוג משפטי, שימקסם את התמורות המגיעות להם מהיזמים וידאג להגנות ראויות עבורם במקרים של עצירת הפרויקט מסיבות שונות".

מי אנחנו

תמונה יזם
אודליה נמיר בעלים ומייסדת המשרד

מפת פרויקטים של א. נמיר משרד עורכי דין

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.