לוגו יזם

אזורים - יזם תמ"א 38

ממובילי דירוג יזמי פינוי ובינוי ארצי 2018 CitySquare

אייקון בניין 1 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 0 אחרי היתר
אייקון שכונה 0 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב ירוק כוכב ירוק כוכב ירוק חצי כוכב ירוק כוכב אפור 3.5
עמידה בלוחות זמנים כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול  כוכב ירוק  כוכב ירוק 3
תקשורת שוטפת כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול חצי כוכב כחול כוכב אפור 3.5

רוצים לקבל הצעות מאזורים ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מייצרים קהילות מגורים איכותיות וחוויית מגורים

חברת אזורים הוותיקה מאמינה בקידום תחום התחדשות עירונית בישראל ומביאה בו לידי ביטוי את היתרונות המובהקים שיש לה מול החברות האחרות. נכון להיום, מקדמת החברה מעל 25 פרויקטים ברחבי הארץ ו...

חברת אזורים הוותיקה מאמינה בקידום תחום התחדשות עירונית בישראל ומביאה בו לידי ביטוי את היתרונות המובהקים שיש לה מול החברות האחרות. נכון להיום, מקדמת החברה מעל 25 פרויקטים ברחבי הארץ ומאפשרת התחדשות של שכונות ויצירת שכונות חדשות, מודרניות ואיכותיות | יובל גמליאל

"תחום הפעילות של ההתחדשות העירונית הוא תחום שמתהווה ועדיין נלמד ומשתפר כל העת אצל היזמים, הרשויות המקומיות והדיירים. כבר היום, עיקר הפעילות בתחום עוברת לחברות הייזום והבנייה הגדולות והמנוסות, ולהבנתנו רק אצלן הפעילות תצליח", כך אומר משה קורן, מנהל פיתוח עסקי וראש תחום התחדשות עירונית בחברת הנדל"ן אזורים.

"הצלחת הפעילות של ההתחדשות העירונית תשפר את איכות חיי התושבים, רווחתם הכלכלית ותעשיר את אוצר המדינה. על כן אנו מאמינים כי גם המדינה תבין את התרומה של הפעילות הזו, כולל בהיבט הכלכלי, תשאף למציאת לפתרונות לחסמים בתחום ותעמיד משאבים לפעילות בעיקר בפריפריה", הוא מוסיף, "אנחנו באזורים הגדרנו אסטרטגיה שבה נרחיב את הפעילות בתחום של התחדשות עירונית, אשר תלווה בהקצאת משאבים לשם כך. העמדנו לרשות פעילות זו את בעלי המקצוע שלנו, כולם מהשורה הראשונה, אשר מלווים ויילוו אותנו בכל הנדבכים של הפעילות והכל לשם הצלחת הפעילות".

רף חדש של מגורים

חברת אזורים היא חברה ציבורית, אשר הוקמה בשנת 1964 ובנתה עד היום כ- 200 אלף דירות ברחבי הארץ. החברה נסחרת במדד 100 בבורסת ת"א ובעלת הון עצמי של מעל 1.1. מיליארד שקלים. החברה פועלת בעיקר בתחום המגורים בפריסה ארצית ובמסגרת זו היא בונה כיום 16 פרויקטים ברחבי הארץ. בשנים האחרונות החברה העמיקה את פעילותה גם לתחום של דירות להשכרה לטווח ארוך, מרכזים מסחריים שכונתיים, נכסים מניבים והתחדשות עירונית.

"אזורים הוכיחה לאורך השנים שהיא מקימה שכונות איכותיות עם שילוב של חדשנות, ולא פעם הצלחנו ליצור רף מגורים חדש בתחום. היתרון היחסי של אזורים על פני מתחרותיה באים לידי ביטוי באופן מובהק במקומות בה היא בונה מאות ואלפי דירות עם תכנון ללא פשרות. דוגמאות בולטות לכך ניתן לראות בשכונות שבנתה החברה באזורי חן, רחובות החדשה, אזורים קריית אונו, הרצליה הילס ועוד", מציין קורן.

מהו הערך המוסף של החברה בשוק?

"בראש ובראשונה, אזורים נותנת דגש ללא פשרות על תכנון הדירות, שנעשה בדרך כלל בליווי של אדריכלי פנים, וכן שמה דגש רב על תכנון השכונה, איכות המגורים ויצירת קהילות בשכונות אותן היא בונה. אזורים הינה חברה בעלת ניסיון מוכח בענף הנדל"ן, היא בעלת איתנות כלכלית חזקה מאוד ושמה הפך למותג, מותג שמעיד על איכויות הבנייה לאורך השנים".

באילו פרויקטים עוסקת החברה כעת?

"אזורים בונה היום מעל 2,500 דירות ברחבי הארץ ומקדמת תכנון של מעל ל-3,000 דירות נוספות, אשר בנייתן אמורה להתחיל במהלך השנתיים הקרובות. אנו יוצרים שכונות איכותיות ומתחמים שלמים, ומאפשרים לדיירים שלנו למכור את דירותיהם במחירים אשר גבוהים ממחירי השוק באותו האזור.

"בין יתר הפרויקטים שבבנייה ניתן לציין את הרצליה הילס בשיתוף עם עופר השקעות (600 דירות יוקרתיות עם קאנטרי גדול לתושבי השכונה), אזורים מוצא עילית (218 דירות יוקרתיות בלב היער עם מרכז ספא), אזורים רחובות החדשה (כ-2,000 דירות) אזורים עבר הירדן קריית אונו (כ-2,000 דירות), סנטרל פארק ב"ש בשיתוף עם יח דמרי (כ-2,300 דירות בשכונת פארק עם איכות חיים גבוהה), אזורים צמרות נהריה (300 דירות בשכונה איכותית חדשה)".

על המדינה לסייע להתחדשות עירונית בפריפריה

מה דעתך על יישום ההתחדשות העירונית בישראל?

"אזורים מאמינה בקידום תחום התחדשות עירונית בישראל ובפעילות זאת היא מביאה לידי ביטוי את היתרונות המובהקים שיש לה מול החברות האחרות. בעזרתם היא מקדמת, נכון להיום, מעל 25 פרויקטים ברחבי הארץ. אזורים מעניקה לבעלי הדירות את השקט הנפשי המלא באמצעות הניסיון המוכח לאורך שנים, הון עצמי של 1.1. מיליארד שקלים, צוות מקצועי, תכנון ללא פשרות ועוד. הפעילות בתחום נכונה לכל המעורבים בו: לרשויות המקומיות - הפעילות מאפשרת התחדשות של שכונות ויצירת שכונות חדשות, מודרניות ואיכותיות.

"לא פעם התכנון החדש גם מאפשר לספק פתרונות לצרכים של העירייה, כגון בתי"ס חדשים, הרחבת כבישים וכדומה ; ליזמים - הפעילות מאפשרת יצירה של מלאי קרקעות חדש באזורי ביקוש ; ולדיירים - יתרונה של התוכנית היא בכך שהמחוקק השאיר, לשם שינוי, את עיקר העושר שנוצר, בידי הדיירים. פרויקט שמצליח ומאפשר לדיירים לקבל דירות חדשות ומשאיר אצלם את רוב ההשבחה הנדל"נית. פרויקט כזה יכול להוציא לא מעט משפחות ממעגל העוני, ולסדר לאנשים את הפנסיה או לחילופין את הילדים".

יש דברים שדורשים שיפור?

"בהחלט. מבחינת חסמי הכניסה לתחום הרי שהפרויקטים מאוד מורכבים ולא ייתכן שכל יזם קטן וחסר ניסיון בסיסי בייזום ובנייה, או קבלן חתימות כלשהן, יקדמו פרויקטים של התחדשות עירונית. נכון להיום אין חסם בתחום וכל מאן דהוא יכול לפעול בו. צריך לשנות את המצב ולהגדיר קריטריונים מקצועיים לכניסה לתחום. חסם נוסף הוא אי-הבהירות התכנונית בתחום.

"הפרויקטים סובלים מחוסר בהירות וחוסר עקביות תכנוניים ורשויות התכנון חייבות להבין שהיזמים מתבססים על התכנון המוצע כבסיס לתמורות הדיירים, ולכן לא יתכן שהן ישנו את מדיניותן חדשות לבקרים. נוסף על אלה, ההתחדשות העירונית אינה נותנת פתרונות להתחדשות עירונית בפריפריה - דווקא במקומות אלה, בהן נדרשת התחדשות עירונית, לא ניתן להגיע לכדאיות כלכלית. על כן, המדינה חייבת למצוא פתרונות פשוטים (וכנראה להכניס את היד לכיס) על מנת שנוכל ליישם את ההתחדשות גם הפריפריה.

"חסם מהותי נוסף אותו ניתן לציין הוא המיסוי. יש לאשר חקיקה מיסויית בתחום על מנת שהיזמים יוכלו להציע פתרונות נוספים לדיירים, מעבר להגדלת הדירה. המחוקק צריך להבין שלדיירים נוצר עושר חדש שלא תמיד נכון שיהיה בדרך של הגדלת הדירה. לא תמיד הדיירים יצליחו לשאת בהוצאות ההחזקה של הדירה החדשה ולא תמיד יש להם צורך בדירה גדולה. לפעמים נכון להם לקבל את התמורות בצורות נוספות, כמו למשל דירה קטנה יותר אך עם תוספת כספית גדולה, כך שייווצרו שתי דירות קטנות במקום דירה גדולה אחת. עדיין לא קיימים פתרונות כאלה בשטח ויש לקדם זאת".

להוביל את תחום המגורים בישראל 

כחברת נדל"ן גדולה,

מפת פרויקטים של אזורים

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים