לוגו יזם

שחקים יזמות נדל"ן - יזם תמ"א 38

אייקון בניין 0 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 1 אחרי היתר
אייקון שכונה 6 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור
אין עדיין מידע על שביעות רצון הדיירים

רוצים לקבל הצעות משחקים יזמות נדל"ן ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

"אין עודף של עתודות קרקע לבנייה במרכז הארץ ולכן האופציה היחידה היא התחדשות עירונית"

כך אומר רוני כהן, מנהל הפעילות העסקית הראשי בחברת שחקים יזמות נדל"ן בע"מ, המתמחה בייזום ובניית פרויקטי תמ"א 38, שקובל על מדיניות הרשויות המקומיות, שמערימות קשיים על היזמים ופועלות לא...

כך אומר רוני כהן, מנהל הפעילות העסקית הראשי בחברת שחקים יזמות נדל"ן בע"מ, המתמחה בייזום ובניית פרויקטי תמ"א 38, שקובל על מדיניות הרשויות המקומיות, שמערימות קשיים על היזמים ופועלות לא פעם בניגוד למדיניות האוצר | יובל גמליאל

 

"התחדשות עירונית יותר משהיא עסקת נדל"ן היא הזדמנות חברתית", כך אומר רוני כהן, חשב ומנהל הפעילות העסקית הראשי בחברת שחקים יזמות נדל"ן בע"מ, המתמחה בייזום ובניית פרויקטי מגורים, במיוחד בתחום ההתחדשות העירונית ובפרט בביצוע פרויקטים בהליך תמ"א 38/1. "דייר הגר בבניין ישן  איננו ממוגן. הוא רוצה, פעם אחת, למגן את עצמו ומשפחתו מפני התקפות טילים או רעידות אדמה, ופעם שנייה לשפר דיור ולשדרג את איכות חייו מבלי לעזוב את הסביבה מוכרת לא יוכל לעשות זאת כאשר הוא אינו עוסק בתחום הנדל"ן ומטבע הדברים אין לו זמן ויכולת להיכנס לתחום לא יוכל לעשות זאת שלא במסגרת של תמ"א 38, מבלי לגעת בעלויות הכבדות שכרוכות בכך, לכן, שני הצדדים, הן היזם והן הדירים צריכים לעבוד אחד עם השני ולא אחד נגד השני ולהבין שמאחורי התוכנית הזו יש מימד חברתי ושוויוני בולט להתאים בחשיבה משותפת את צרכיהם. ושכעת הם יכולים לעשות זאת ללא כל השקעה מצידם." 

"אנו מקפידים על הצרכים המיוחדים של כל דייר קיים ורוכש חדש ומעניקים שירות זמין, תוך אי-התפשרות על בטיחות בעבודה מחד ושמירה על איכות הסביבה מאידך"

קשת רחבה של פרויקטים

חברת שחקים יזמות נדל"ן בע"מ הוקמה בשנת 2012 על-ידי דיאגו רוסצקי וטל סוויסה, שני יזמים מנוסים מתחום הנדל"ן. בראשית הדרך הייתה החברה שותפה בשני פרויקטי תמ"א בפתח תקווה וראשון לציון וליוותה אותם כחברת ניהול. בהמשך הדרך פרשה החברה כנפיים והחלה לעבוד כחברה יזמית עצמאית בתחום, המטפלת בכל היבטי הפרויקט הייעודי - הייזום, ההקמה והבנייה, הכל תוך ליווי צמוד של אדריכלים, עורכי דין, רואי חשבון וכיוצ"ב. בבעלות החברה חברות בת ייעודיות המנוהלות על ידי חברת האם שחקים.

ניתן לציין מספר פרויקטים אותם החברה יוזמת, החל משלב החתמת הדיירים עד לביצוע ומסירת הדירות החדשות, כמו פרויקט אוסישקין 35 פינת קרן היסוד 17 בראשון לציון - חיזוק-עיבוי 20 דירות קיימות ותוספת 13 דירות חדשות בנות חמישה חדרים, לרבות חניה מקורה לכל דירה. הבניה בעיצומה ותסתיים בחודש פברואר 2020. בשנה הקרובה החברה צופה הקמה של כ-70 יחידות דיור חדשות על כ-100 יחידות קיימות. בכמה פרויקטים, המודל של החברה הוא ליזום פרויקטים בהליך תמ"א 38 שונים ומגוונים - החל במבנים קטנים ודירות בודדות, דרך בניינים שמורכבים ממספר כניסות ועד צירוף מספר מבנים לפרויקט ייחודי ומאוחד המכיל עשרות דיירים.  כדוגמא ניתן למנות את הפרויקטים הבאים :

  • פרויקט סיטקוב 2-4 ואייזנברג 34-36 ברחובות - שני הפרויקטים הסמוכים צפויים להתחיל במרץ-אפריל 2019. הם כוללים 32 דירות קיימות ותוספת של 21 דירות חדשות, מחסנים ומקומות חנייה. פרויקט זה, אשר תוכנן על-ידי האדריכל הראל ניר, זכה לפני שנתיים בתחרות של איגוד האדריכלים הארצי כמתחם התמ"א המתוכנן ביותר בישראל והוא הוצג במשך חודשיים בגלריה "זהזהזה" של איגוד האדריכלים. "זהו כבוד גדול עבורנו", אומר רוני כהן בגאווה.
  • פרויקט רמברנדט 5 תל-אביב - פרויקט יוקרה שיבוצע במאי-יוני 2019 הכולל שמונה דירות קיימות בתוספת של שלוש דירות חדשות (שתי דירות ארבעה חדרים ודירת פנטהאוז), מחסנים ומקומות חנייה.
  • פרויקט גולומב 26-32 בחולון - בפרויקט 32 דירות קיימות, שאליהן יתווספו 22 דירות חדשות, ובסך הכל 54 דירות, זאת בנוסף למחסנים ומקומות חנייה. התחלת הבנייה צפויה להיות בפברואר 2019 ותמשך כשנה וחצי.
  • פרויקט שפינוזה 22 ראשון לציון - בניית הפרויקט תחל באוגוסט- ספטמבר 2019 ובמסגרת זו יש 20 דירות קיימות ותוספת של 12 דירות חדשות.
  • פרויקט ספיר בפתח תקווה - שני בניינים בעלי 32 דירות קיימות אליהן יתווספו 20 דירות חדשות - 10 דירות בכל בניין ובסך הכל הפרויקט כולל 52 דירות.

כאמור, לחברה קשת רחבה של פרויקטים בתחום ההתחדשות עירונית, בתמהיל משתנה כאשר הראשונים שיצאו לפועל בהליך תמ"א-38 עיבוי, אך היד נטויה גם לפרויקטי תמ"א 38/2 ופינוי- בינוי. "בנוסף לכל אלה, יש לחברה שיתוף פעולה אסטרטגי הדוק, בתחום המימון והניהול, עם חברת מקסיקו-ישראל, חברה בבעלות אנשי עסקים יהודים ממוצא מקסיקני המתמקדת בעיקר בפרויקטי פינוי-בינוי עם צבר הסכמים של מעל 1,500 יחידות דיור ו-5,000 מ"ר מסחר", מוסיף כהן

מיקוד פעילות ופיזור סיכונים

מהו האני מאמין של החברה?

"האני מאמין שלנו, שאותו אנחנו גם מיישמים ביום-יום, הוא קודם כל ליישב את הארץ. זה נכון שאנחנו לא עובדים מתוך פילנתרופיה ובסופו של יום שורת הרווח גם חשובהאבל אנו חשים יראת כבוד באשר למטרה הנעלה של תוכנית תמ"א-38 המיישבת ומחדשת את ערי הארץ. הייחודיות בעסקאות התחדשות עירונית היא שאנו לא בונים סתם בתים, אלא  'בתים של אנשים'. אימצנו את הסלוגן עליו אנחנו חוזרים השכם והערב: 'אנחנו בונים בתים שאנשים אוהבים לאהוב', מה שמביא אותנו להקפדה יתירה על אמינות, מקצועיות, בנייה ירוקה, טיב עבודה וסטנדרט בנייה גבוה, לצד מפרט ומפנק, תוך עמידה בלוחות זמנים. על כל אלה נוספת הקפדה פרטנית על הצרכים המיוחדים של כל דייר קיים ורוכש חדש, באמצעות אוזן קשבת ומתן מענה מקצועי על-ידי צוות גדול ומקצועי המעניקים שירות זמין".

עם כל הניסיון שהבאתם מענף הבנייה, מדוע החברה בונה רק פרויקטים של התחדשות עירונית ?

"התחדשות עירונית מזקיקה ידע נרחב והתמקצעות מיוחדת במינה. על מנת להצליח, וכמו בכל תחום, החלטנו למקד את הפעילות בהתחדשות עירונית. על מנת לפזר סיכונים החברה פועלת במרחב עירוני מגוון וכיום לחברה פרויקטים בראשל"צ, חולון, רחובות, תל-אביב, ירושלים ועוד. עם כל 30 שנות ניסיון שהבאנו מעולם הבנייה אנחנו מופתעים לגלות את העולם הזה, שאמנם קשור לענף הנדל"ן, אבל זהו תחום שמתחדש כל כך שרק מיקוד בתחום הביא אותנו לסטנדרט הבלתי מתפשר וכן למקצועיות וניצול מקסימלי של זכויות הדיירים על בסיס היושר והנאמנות לה אנו זוכים מצד הדיירים".

מה האתגר הגדול ביותר כיום בעיניך בתחום?

"היכולת לגרום לדייר שלא עוסק בתחום, ובוודאי לא מצוי בנבכי התהליך, להאמין בנו ולצאת לדרך ברוח טובה. אם צלחנו את זה הגענו לסיפוקנו. אמנם רק התחלנו את התהליך, אבל הרוח גבית הזו נותנת לנו את כל ה'מצב רוח' הדרוש להילחם - ואין ביטוי אחר למיצוי זכויותיהם של הדיירים, תוך עמידה בלוחות הזמנים הצפופים ביותר. לצערי, שינויים ברמת החקיקה - ולא פחות גרוע במדיניות התכנון, של כל עירייה ועירייה - מקשים עלינו מאוד. היום, עם הניסיון שצברנו בכל עיר ועיר, אנחנו מודעים לפרצות ולכשלים של המערכת ונערכים עוד בראשית הדרך כדי לצלוח אותם ללא עיכוב. אין ספק שגם שלב הביצוע אינו דומה לפרויקט בנייה סטנדרטי ודורש משאבים רבים לשמירה על בטיחות בעבודה ושמירה על איכות הסביבה, תוך המצאת פתרונות לסביבת עבודה מוגבלת בשטחה ובכלים שבהם ניתן להשתמש בתוכה".

מחטיאים את מדיניות האוצר

מה בנוגע לרשויות המקומיות, הן תומכות או מערימות קשיים על היזמים?

"אנחנו משתדלים להתרכז בעשייה ובהצלחה ולא בקשיים, הגם שהם נערמים לפעמים ע"י הגורם האנושי שבהגדרת תפקידו אמור לסייע. אין ספק שהעיריות צריכות ללמוד אחת מהשנייה ולהשתפר בנקודות התורפה שלהן. יש לנו, כאמור, פרויקטים בחמש ערים במרכז הארץ ומשום מה, וכנראה אף  אחד לא מבין מדוע, לא הכל חלק, וזה בלשון המעטה. זה יכול להיות במנהל שיוצא לחופשה, בבודקים שפחות מבינים בתחומים עליהם הם מופקדים, או בדרישות כספיות נוספות מצד העירייה. כל עניין כזה משמעותו משאבים כדי שלא להגיע לפיגור בלוחות הזמנים. אני לא מדבר על התערבות העירייה ברווחי היזם, מצבים אבסורדיים שבהם השמאי מטעם העיריה אומר לנו שהוא לא רוצה שנוסיף עוד דירות, כי כבר הרווחנו מספיק כסף ואז הוא מצמצם את מספר הדירות... זה מחטיא את עמדת משרד האוצר להוסיף דירות לשוק ולהביא לירידת מחירים, וזה קורה כי אין יד מכוונת מלמעלה".

הרשות הממשלתית החדשה יחסית להתחדשות עירונית, לא עשתה שינוי לטעמך בשטח?

"חיים אביטן, יו"ר הרשות, בהחלט מנסה לקדם פתרונות ואפילו נפגשנו איתו, אבל לצערנו - ושלא באשמתו כמובן - עדיין אין תוצאות דרמטיות בשטח. אם היינו פועלים כפי שקורה במדינות מסוימות בארה"ב, בהן יזם שמגיש תוכנית שעומדת בכל הקריטריונים מקבל את היתר הבנייה בתוך שלושה חודשים בלבד, יכולנו לעשות את המהפך הגדול בשוק הדירות ולהביא לירידת מחירים.

"לסיכום", אומר כהן, "כידוע לכולם, אין היום עודף של עתודות קרקעות לבנייה במרכז הארץ ולכן האופציה היחידה היא התחדשות עירונית. לכן העיריות, הבנקים והאיגודים המקצועיים צריכים להירתם כולם על מנת להזיז את העגלה  הזו קדימה".

מי אנחנו

תמונה יזם
דיאגו רוסצקי בעלים , מנהל (צילום: יובל כהן)
תמונה יזם
טל סויסה בעלים , מנהל (צילום: יובל כהן)
תמונה יזם
רוני כהן חשב ומנהל העסקים הראשי (צילום: יובל כהן)

מפת פרויקטים של שחקים יזמות נדל"ן

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.