לוגו יזם

קבוצת יחד - מובילים התחדשות עירונית - יזם תמ"א 38

Certified image

ממובילי דירוג יזמי תמ"א 38 בעיר חולון CitySquare 2018

אייקון בניין 4 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 6 אחרי היתר
אייקון שכונה 7 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב ירוק כוכב ירוק כוכב ירוק כוכב ירוק חצי כוכב ירוק 4.5
עמידה בלוחות זמנים כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול חצי כוכב כחול 4.3
תקשורת שוטפת כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול כוכב כחול חצי כוכב כחול 4.4

רוצים לקבל הצעות מקבוצת יחד - מובילים התחדשות עירונית ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

ניסיון מקצועי וידע הנדסי עושים את ההבדל

עם למעלה מ-20 פרויקטים של תמ"א 38, קבוצת יחד הינה בעלת הידע והניסיון המצטברים הנרחבים ביותר בתחום. "אנו חיים ונושמים את התחום 24 שעות ביממה", אומר אינג' משה יוספי, מייסד, מנכ"ל ובעל הקבוצה הפועלת בתחום הנדל"ן מעל ל-30...

עם למעלה מ-20 פרויקטים של תמ"א 38, קבוצת יחד הינה בעלת הידע והניסיון המצטברים הנרחבים ביותר בתחום. "אנו חיים ונושמים את התחום 24 שעות ביממה", אומר אינג' משה יוספי, מייסד, מנכ"ל ובעל הקבוצה הפועלת בתחום הנדל"ן מעל ל-30 שנה וממוצבת כיום בצמרת החברות העוסקות בהתחדשות עירונית | יובל גמליאל

 

פרויקט התמ"א 38 ברחוב באר אורה 5 ברמת גן, נחשב לאחד מהפרויקטים הראשונים והחלוציים שבוצעו בארץ במסגרת התחדשות עירונית. הפרויקט היה ממבשרי תופעת ההתחדשות העירונית בארץ, התחום הדומיננטי כיום בענף הנדל"ן. מי שזיהתה את הפוטנציאל העצום לפני כולם וחתומה על הפרויקט המוצלח הינה "קבוצת יחד" הוותיקה הפועלת בהובלת אינג' משה יוספי, מייסד, מנכ"ל ובעל הקבוצה הפועלת בתחום הנדל"ן מעל ל-30 שנה וממוצבת כיום בצמרת החברות העוסקות בהתחדשות עירונית.

הקבוצה הוקמה בשנת 1985 ועסקה במהלך שנות פעילותה בכל ענפי הבנייה הקונבנציונאליים: בנייה רוויה, בנייה רוויה משולבת עם מסחר (עירוב שימושים), בניית צמודי קרקע, בנייה עבור גופים ציבוריים (רשויות מקומיות, מכללות), בנייה תעשייתית-מוסדית עבור גופים גדולים במשק, בנייה עבור גופים ביטחוניים (משרד הביטחון, לרבות מבנים חכמים עתירי טכנולוגיה) ועוד.

"למעשה, אנו מהחברות הראשונות בארץ שנכנסו לתחום ההתחדשות העירונית ומאז 100% מפעילות החברה הינו התחדשות עירונית", מספר משה יוספי, המוסיף כי "החברה פועלת בעיקר באזור מרכז הארץ, בין השאר בחולון, רמת גן, הרצליה, רעננה, יהוד, רחובות וערים נוספות באזור המרכז. נכון להיום אנו מקדמים מעל ל-20 פרויקטים של התחדשות עירונית בשני המסלולים -תמ"א 38 חיזוק ותוספות, בו יש לנו התמחות מיוחדת, ותמ"א 38 הריסה ובנייה. כיום קבוצת יחד הינה בעלת הידע והניסיון המצטברים הנרחבים ביותר בתחום ומהחברות הבודדות המחזיקות במספר בניינים מאוכלסים שעברו תמ"א 38. אנו חיים ונושמים את התחום 24 שעות ביממה".

מעורבות קפדנית בכל פרויקט

המנכ"ל, האחראי בין היתר על הביצוע, וכן שאר הצוות הבכיר, מעורבים בפרויקטים מ-א' ועד ת' וכך הם יוזמים, מתכננים, מוציאים את היתרי הבנייה, בונים ולבסוף מעניקים את האחריות על הדירות. כל מנהלי העבודה בכל הפרויקטים הם עובדים ישירים של "קבוצת יחד" וכפופים ישירות למנכ"ל, אשר נמצא בכל יום בכל האתרים על מנת לפקח מקרוב על הבנייה.

"גם אם תעיר אותי בשלוש לפנות בוקר ותציג לי בורג, אני אדע להגיד לך בדיוק לאיזה פרויקט הוא שייך, מתי צריך להתקין אותו ובאיזו שיטה", הוא מספר בגאווה, תוך שהוא מדגיש כי מעורבות קפדנית שכזו הינה הכרחית לפרויקטים כל כך מורכבים. הקבוצה מעסיקה עובדים וותיקים, אשר חלקם מלווים אותה מעל 30 שנה: מהנדסים, אדריכלים, מנהלי עבודה, מנהלי משאבי אנוש , שירות לקוחות והיא פועלת תחת תהליכי בקרת איכות מוקפדים ולוחות זמנים קשיחים.

מה היתרון היחסי שלכם?

"המוניטין המעולה של הקבוצה נרכש בהתמדה לאורך השנים, והיא מביאה עמה ניסיון מקצועי, ידע הנדסי מתקדם, יכולת ביצוע ברמה מקצועית גבוהה, תוך דגש על בקרת איכות ואיתנות פיננסית ללא רבב. היא ידועה כקבוצה אחראית וסולידית שבוחרת את הפרויקטים שלה בקפידה רבה, מבלי להיכנס להרפתקאות חסרות אחריות".

מהו האני מאמין שלכם?

"תחום ההתחדשות העירונית הוא, ללא ספק, התחום המורכב ביותר בענף הנדל"ן ולא כל יזם או חברה הם בעלי יכולת לעסוק בו. אני מכיר עשרות יזמים שניסו להיכנס לתחום והחליטו תוך זמן קצר שזה לא בשבילם. הכוחות הנפשיים שנדרשים כדי לעמוד מול הרשויות, הקבלנים, הדיירים ועוד, הם הרבה מעבר לנדרש בבנייה רגילה. למרות הקושי, אנו מאמינים בלב שלם שפעילותנו מהווה לא פחות משליחות לאומית ואידיאולוגית מן המעלה הראשונה: שיפור מיידי בביטחון ובבטיחות של תושבי מדינת ישראל, שזוכים לחיזוק הבניין נגד רעידות אדמה ובניית ממ"דים - מרחבים מוגנים אישיים, שיהוו מקום מפלט בטוח למשפחות בזמן חירום. זהו לא סוד שמדינת ישראל היא מדינה רוויית איומים מצפון ודרום ולכן, למרות הקושי, אנו מברכים יום-יום על פעילותנו העסקית הטומנת בחובה פעילות ערכית של הצלת חיי אדם".

בכל העשייה המורכבת ורוויית האתגרים, תאר לנו רגע מרגש שנחרט בזיכרונך.

"כל פרויקט שמתחילים את בנייתו הוא רגע מרגש. יש לנו מנהג שבכל יציקה ראשונה, חבר ילדות שלי, שהינו סופר סת"ם, כותב ברכה מיוחדת. אנו מטמינים אותה ורק אז ממשיכים את היציקה. בנוסף, סיום פרויקט ומסירתו לדיירים הוא בהחלט נקודת שיא בפעילות השוטפת. כאשר חונכים מעלית חדשה לדייר מבוגר, שגר שנים בקומה רביעית בלי מעלית והיה למעשה קבור בביתו, כי לא יכול היה לעלות ולרדת במדרגות, והוא מחבק ומנשק אותך - אין דבר יותר מרגש מזה".

להציב תנאי סף לכל יזם

מה אתה חושב על תופעת היזמים העובדים ללא ליווי בנקאי?

"לדאבוני כ-80% מיזמי ההתחדשות העירונית עובדים ללא ליווי בנקאי, אם בגלל רצונם לחסוך בעלויות ואם מחמת חוסר ניסיונם. אנו צריכים לשאוף למצב שבו 100% מהיזמים יעבדו עם ליווי בנקאי מסודר. כקבוצה בעלת איתנות פיננסית ללא רבב, אנו יכולים לבצע את הפרויקטים שלנו באמצעות הון עצמי, אך כחלק ממדיניות הקבוצה אותה הנהגתי, המבקשת להעניק לבעלי הדירות בפרויקט שקט נפשי, כל הפרויקטים מבוצעים באמצעות ליווי בנקאי מלא, המבטיח שהפרויקט יושלם ובזמן. קבוצת יחד הייתה אחד מחמשת היזמים הראשונים בארץ שביצעו פרויקט תמ"א 38 עם ליווי בנקאי מלא של בנק הפועלים. מאז זו המדיניות שלנו. אני אולי מרוויח פחות, אבל הדיירים שלי מקבלים הרבה יותר וזה מה שחשוב. הם מפקידים בידי את ביתם וזו אחריות עצומה המוטלת על כתפינו".

האם יש, לפי דעתך, משהו מהותי שצריך לשנות בתחום?

"נכון להיום התחום פרוץ לחלוטין ואין אף חסם כניסה. אדם שלא בנה אפילו פרגולה בימי חייו יכול בוקר אחד לקום ולהחליט שהוא הופך ליזם תמ"א. המצב שבו יזמים חסרי ניסיון פועלים בתחום הוא פשוט מסוכן. לא אחת אנו רואים שפרויקטים נתקעים בגלל חוסר ניסיון והערכה כלכלית לקויה של יזמים ומי שנפגע מכך הם הדיירים. אנו נתקלים לעיתים קרובות מדי בניסיונות רבים למכור לנו פרויקטים של יזמים שאין להם מושג איך לבנות, אבל לפעמים זה כבר מאוחר".

"על מנת לשנות את המצב הקמתי צוות היגוי מיוחד שבראשו עומד בני, עו"ד אופיר יוספי, סמנכ"ל קבוצת יחד. אנו פועלים במלוא העוצמה בכל הפורומים המתאימים, כולל בכנסת ישראל ובהתאחדות בוני הארץ בה אנו חברים, על מנת ליצור תוכנית שתציב תנאי סף לכל יזם שרוצה לעסוק בהתחדשות עירונית. על מנת לקבל רישיון לעסוק בתחום היזם יצטרך לעמוד בקריטריונים ברורים, כגון בניית מינימום של יחידות דיור, לעבור השתלמויות מקצועיות וכדומה. זה ישנה את תחום ההתחדשות העירונית בצורה דרמטית".

מי אנחנו

תמונה יזם
אינג' משה יוספי מנכ"ל (צילום: קבוצת יחד)
תמונה יזם
עו"ד אופיר יוספי סמנכ"ל (צילום: קבוצת יחד)

מפת פרויקטים של קבוצת יחד - מובילים התחדשות עירונית

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.