לוגו יזם

מלני - המרכז להשבחת נכסים בע"מ

נוף עירוני

ממובילי דירוג יזמי תמ"א 38 בעיר פתח תקוה CitySquare 2018

אייקון בניין 0 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 6 אחרי היתר
אייקון שכונה 1 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור
אין עדיין מידע על שביעות רצון הדיירים

רוצים לקבל הצעות ממלני - המרכז להשבחת נכסים בע"מ ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

אפשר לעשות תמ"א 38 ופינוי-בינוי גם אחרת

חברת ייזום נדל"ן "המרכז להשבחת נכסים ישראל" (מלני) מוכיחה שאפשר לעבוד קצת אחרת בתחום ההתחדשות העירונית. אביחי אלקובי, מייסד ומנכ"ל החברה, מספר כיצד אפשר לעבוד במודל ידידותי ולא לוחמני...

חברת ייזום נדל"ן "המרכז להשבחת נכסים ישראל" (מלני) מוכיחה שאפשר לעבוד קצת אחרת בתחום ההתחדשות העירונית. אביחי אלקובי, מייסד ומנכ"ל החברה, מספר כיצד אפשר לעבוד במודל ידידותי ולא לוחמני עם הדיירים ולהגיע ל-100% הסכמה ומסביר מדוע הוא מקצה רבע מרווחי החברה לצדקה | יובל גמליאל

 

חברת מלני (קיצור של המילים "מרכז להשבחת נכסים ישראל") הינה חברת ייזום נדל"ן שעובדת קצת אחרת. ולא, לא מדובר על היחס האנושי ביותר לדיירים, שגם הוא מאפיין את החברה,  אלא על העובדה הפשוטה שבחברה חושבים לא רק יזמית אלא גם, ויש שיגידו בעיקר - חברתית. כך, החברה פועלת על בסיס פעילות חברתית עמוקה ומממנת שתי עמותות סיוע המפעילות מערך שלם של חלוקת מזון לנזקקים על בסיס יומי, סלון כלות חברתי בפתח תקווה, המעניק שירות לאלפי כלות שמקבלות ביגוד להן ולמשפחתן המורחבת עבור האירוע המרגש, כמו גם חלוקת מעל 1,000 סלי מזון לנזקקים בראש השנה ופסח, עבודות שיפוץ בהתנדבות למען קשישים וניצולי שואה ונזקקים אחרים ועוד. "מרכיב מהותי מהכנסות מלני, כ-25%, חוזר לחברה הישראלית", מספר אביחי אלקובי, מייסד ומנכ"ל החברה. "כמו כן, בכל עסקה שלנו יש סעיף צדקה שבו שני הצדדים מתחייבים לתרום אחוז מסוים מהעסקה לצדקה, כל אחד לפי בחירתו."

עובדים עם חברות ביצוע מובילות

החברה הבלתי שגרתית הזו בנוף חברות הנדל"ן בישראל הוקמה בשנת 2003  על-ידי אלקובי, שהוא משפטן בהשכלתו ובעל הסמכות רבות במקרקעין, ביזמות ובבניין, וגם מפקח בנייה מוסמך ומנהל פרויקטים בבנייה מוסמך הטכניון. מאז הקמתה היא עוסקת בפרויקטי התחדשות עירונית - תמ"א 38 ופינוי-בינוי.

"מטה החברה נמצא בפתח תקווה והיא פועלת בפריסה ארצית עם פרויקטים בערים חיפה, נתניה, ירושלים, בת ים, חולון, פתח תקווה, רמת גן, תל-אביב, בית שמש וחולון", מספר אלקובי, המספק פרטים לגבי הפרויקטים הבולטים של החברה כיום: "בנתניה יש לנו פרויקט גדול של 645 יחידות דיור בשיכון סלע בעיר שייהרסו ובמקומם ייבנו 2,700 יחידות דיור חדשות. אנו עובדים שם עם גוף מבצע מאוד גדול במשקבבית שמש יש לנו פרויקט דומה של 515 יחידות דיור שייהרסו ובמקומן ייבנו כ-3,700 יחידות דיור חדשות. גם פרויקט זה ייבנה על-ידי חברת ביצוע ענקית וידועה. כמו כן, אנחנו נמצאים כעת בביצוע של שישה בניינים בשכונת רמת ורבר בפתח תקווה. בפרויקט זה כל הדירות כבר נמכרו".

איך הפכת ליזם?

"זיהיתי צורך הולך וגדל בשוק לביצוע פרויקטים של התחדשות עירונית והחלטתי על סמך ניסיוני הרחב בתחום להפוך ליזם עצמאי. בהתחלה התמקדה החברה בגיוס בניינים והפקת היתרי בנייה עבורם ובשלב מאוחר יותר הפכנו להיות גוף יזמי. אנו עובדים עם גופי מימון וחברות ביצוע מהמובילים בישראל, כאשר העבודה עם מספר גופים מימוניים נעשית בהתאם לסוג ואופי הפרויקט.

"ישנם גופי מימון שמחפשים בנייה רחבת היקף של 50 יחידות דיור ומעלה בפרויקט אחד, ויש כאלה שמחפשים את העסקאות הקטנות היותר של חיזוק ותוספת בנייהחלק מהפרויקטים נמצאים בביצוע וחלקם כבר אוכלסו, ונכון להיום החברה עובדת על עשרות פרויקטים שנמצאים בתהליכי עבודה ואישורים, בין אם בוועדות מקומיות או מחוזיות".

מהו האני מאמין של החברה?

"להתייחס בצורה מאוד אנושית לדיירי הפרויקטים בהם אנו עובדים לצד פעילות התנדבותית משמעותית למען הקהילה, תופעה שאני מניח שהיא יחסית יוצאת דופן לשחקנים אחרים בשוקיסודות ההתנדבות שלי החלו עוד בהיותי ילד לאור החינוך הערכי אותו קיבלתי מהוריי. כיום אני בן 44, אבל כל חיי עסקתי בהתנדבות בארגונים שונים כמו מד"א ואחרים ועם הזמן זה פשוט קיבל צורה אחרת בהתאם לעיסוקיי השונים.

"בין השאר ניהלתי שתי עמותות סיוע - עמותת 'יד אברהם' לצדקה וגמילות חסדים ואת העמותה לקידום השכלה שיוונית, עמותה שמפעילה מכללה להכשרה מקצועית שמלמדת אנשים שאינם עובדים, מעבירה להם  קורסים במקצועות תעודה ומחזירה אותם למסלול העבודה, בתחומי תעסוקה מגוונים. אנו עובדים קשה להחזיר כמה שיותר אנשים לשוק העבודה".

אתה חש שהפעילות הערכית הזאת באה לידי ביטוי ביזמות הנדל"ן שלכם?

"בהחלט. אנחנו עובדים במודל ידידותי ולא לוחמני. כל הפרויקטים שלנו מאופיינים ב-100% הסכמה של הדיירים, ללא צורך ללכת לבתי משפט וללא שימוש בפנייה למפקחת על הדיירים המשותפים. הדיאלוג שלנו מאוד פתוח ושקוף והוא מאפשר לעבוד בשיתוף פעולה עם הדיירים ולהתמודד עם כל בעיה שעולה בדרך.

"אנו מבינים שגם אנחנו וגם הדיירים, לצד הרשות המקומית, נמצאים באותה סירה ופועלים בשיתוף פעולה מלא, תוך הבנה שהאינטרסים משותפים. אני קורא לכולם להיפגש איתנו ולראות שאפשר לעשות תמ"א 38 ופינוי-בינוי  גם אחרת".

היזמים תלויים לגמרי ברשויות המקומיות

האם לדעתך הממשלה והרשויות המקומיות תורמות להתפתחות התחום או מערימות קשיים?

"לממשלה יש רצון טוב, אבל כשזה מגיע לרמת הפקידות העירונית יש היעדר מדיניות ברורה, לעיתים בין שכונות סמוכות, וזה הרבה פעמים גורם לעיכובים, פקקים, תקלות ואי-הבנות. הרבה פעמים מייצרים דרישות שלא היו קיימות חודשיים קודם לכן והיזם צריך להתאים את עצמו לתכנון החדש וזה מאוד מורכב. קל וחומר כשמדובר על פרויקטים רחבי היקף של הריסה ובנייה. זה עוד יותר מורכב בגלל ההיבטים השונים של חנייה בשכונה, מרקם אורבני, ניראות, שטחים ירוקים ופארקים והתייחסות למבני ציבור כמו בתי כנסת, גני ילדים ובתי ספר. בכל ההיבטים האלה יש חוסר אחידות ברשויות המקומיות ויד ימין לא יודעת מה עושה יד שמאל. למרות הרצון טוב מצד הממשלה, עדיין היעדר המדיניות האחידה גורמת לעיכובים גדולים בביצוע הפרויקטים, ברמה של קבלת היתרים רק לאחר ארבע-חמש שנים מאז הבקשה. מדובר על עוגמת נפש רבה גם עבור הדיירים וגם עבור היזם שמשקיע כספים רבים בתהליך ויודע שלעיתים ההשקעה תרד לטמיוןאני בטוח שכל יזם לוקח בחשבון בתחום הזה שחלק מהפרויקטים יפלו בדרך והוא ירשום הפסד על הוצאותיו בגין אותם פרויקטים, נתון המחייב כיס עמוק לכל יזם ואורך נשימה"

איך היית פותר את הבעיה הגדולה הזו?

"על-ידי הקמת מנהלת התחדשות עירונית בכל עיר. זו תהיה כפופה לרשות הארצית להתחדשות עירונית, שהיא זו שתקבע והיא זו שתכתיב את נהלי העבודה וזכויות הבנייה שניתן לקבל, ולא תותיר יותר מדי שיקול דעת לפקידי הרשויות המקומיות. כלומר, צריך לתת יותר שיניים לממשלה ליישום המדיניות מאשר לרשויות, כי ברשויות יש כל מיני גורמים שיכולים להשפיע - אם זה בעלי תפקיד ששמים רגליים, לאור עמדתם האישית על ההתחדשות, ואם זה תקופת בחירות שעוצרת את כל התהליך עד שיודעים מה

מי אנחנו

תמונה יזם
אביחי אלקובי מנכ"ל ובעלים (צילום: מיכל גולן)

מפת פרויקטים של מלני - המרכז להשבחת נכסים בע"מ

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.