לוגו יזם

משהב - יזם תמ"א 38

ממובילי דירוג יזמי פינוי ובינוי ארצי 2018 CitySquare

אייקון בניין 3 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 4 אחרי היתר
אייקון שכונה 1 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור
אין עדיין מידע על שביעות רצון הדיירים

רוצים לקבל הצעות ממשהב ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מומחים בפינוי-בינוי

חברת הבנייה הוותיקה משהב מתמקדת בשנים האחרונות בפרויקטי פינוי-בינוי, תוך דגש על שירות ערכי הרגיש לצרכי הדיירים. יתרונות אלה, לצד איתנות פיננסית, הפכה אותה לחברה מבוקשת ומובילה בתחום ההתחדשות העירונית | דניאל דותן משהב ...

חברת הבנייה הוותיקה משהב מתמקדת בשנים האחרונות בפרויקטי פינוי-בינוי, תוך דגש על שירות ערכי הרגיש לצרכי הדיירים. יתרונות אלה, לצד איתנות פיננסית, הפכה אותה לחברה מבוקשת ומובילה בתחום ההתחדשות העירונית | דניאל דותן

משהב  נוסדה ב-1936 על-ידי הסתדרות הפועל מזרחי, כחברה קבלנית מבצעת לציבור הדתי. במשך 80 שנות פעילותה, בנתה החברה למעלה מ-100,000 יחידות דיור וכן מבני ציבור ומסחר. בין מבני הציבור שהקימה החברה נמנים היכל שלמה - מרכז תורני בין-לאומי בירושלים, מבנים באוניברסיטת בר-אילן, בית לוינשטיין ברעננה ועוד. כיום בונה משהב אלפי יחידות דיור לכלל הציבור בערים גבעתיים, נתניה, קריית אונו, פתח תקווה, מעלות, אלקנה, ירושלים ועוד. משהב הינה מהחברות הראשונות שזיהו את הביקוש והפוטנציאל הגלום בתהליכי התחדשות עירונית והיא מובילה פרויקטים רבים, בהיקף של למעלה מ-1,000 דירות, בתהליכי פינוי-בינוי ותמ"א-38 ברחבי הארץ.

נכון להיום אכלסה החברה למעלה מ-500 דירות במסגרת התחדשות עירונית. רו"ח עזרא ערוסי מכהן כמנכ"ל החברה ואבי סולימן מכהן כיו"ר.

מגבעתיים עד ירושלים

כאמור, חברת משהב מובילה פרויקטים גדולים ומוכרים בתחום ההתחדשות העירונית בערי המרכז, ביניהן: גבעתיים, קריית אונו, רמת גן, רמת השרון, ראשון לציון וערים נוספות. בין הפרויקטים הבולטים של החברה בתחום ההתחדשות העירונית:

Central Heights בגבעתיים - מתחם מגורים יוקרתי במסגרת פרויקט פינוי-בינוי, אשר בסיומו יכלול ארבעה מגדלי מגורים המוקמים בשותפות ובהם 528 יחידות דיור. הפרויקט מוקם בסיטי החדש של גבעתיים, בסמוך למתחם הבורסה ברמת גן ולמרכז עזריאלי בתל-אביב. שני מגדלים כבר אוכלסו, והשלב השלישי, הכולל כ-256 יחידות דיור, נמצא בשלבי ביצוע.

צמרות אונו בקריית אונו - בליבה הוותיק של קריית אונו מקימה משהב פרויקט פינוי-בינוי הכולל כ-230 דירות. שלב א' של הפרויקט הכולל 136 דירות בשלושה בניינים אוכלס. בימים אלה החברה תתחיל בביצועו של שלב ב' של הפרויקט הכולל הריסה של 24 יחידות דיור ובניית 92 דירות חדשות בשלושה בניינים נוספים.

פרויקט תמ"א 38/2 פינוי-בינוי ברח' הבנים 17 רמת גן - פרויקט הנמצא בלב ליבה של רמת גן, בקרבת מרכזי קניות, בילוי ופנאי לצד מוסדות קהילתייםבמסגרת הפרויקט תתבצע הריסה של בניין בן שלוש קומות עם 11 דירות ללא חניה ומעלית, אשר במקומו תבנה החברה בניין בן תשע קומות עם 36 דירות, עם מעלית וחניה לכל דירה, בתמהיל דירות מגוון, שיכלול גם דירות גג ופנטהאוזים. התחלת העבודות והשיווק צפויים בתוך כחודש. הפרויקט מהווה את המשכו של הפרויקט הצמוד אליו, שכלל שני בניינים בני שמונה קומות עם 77 יחידות דיור. הבניין אוכלס לפני כחצי שנה.

נווה יהושע, רמת-גן -  פרויקט פינוי-בינוי שיכלול 330 יחידות דיור חדשות במקום ה-96 הקיימות היום.

קריית משה, ירושלים -  פרויקט פינוי-בינוי של שני מבני מגורים עם 32 יחידות דיור, שבמקומם ייבנה מגדל עם 130 יחידות דיור חדשות.

גם ברמת השרון משהב מתקדמת לקראת היתר לפרויקט תמ"א 38/2 ברחוב גולומב, סמוך לרחוב סוקולוב המרכזי בעיר.

רואים בדייר נכס מרכזי

פרויקטי התחדשות עירונית מהווים את עתיד הבנייה בישראל, מכיוון שעתודות הקרקע בארץ ובייחוד באזורי הביקוש מוגבלות". אומר רו"ח עזרא ערוסי, מנכ"ל משהב. ערוסי כיהן כדירקטור בחברה משנת 1992, לאחר מכן כיהן כיו"ר ומשנת 2015 מכהן כמנכ"ל החברה. "החברה היא בעלת ניסיון וותק, הן כקבלן-מבצע והן כיזמית, מה שסייע להפוך אותנו לחברה מובילה בתחום, ופעילות זו הפכה למרכזית. בנוסף, משהב רואה בדייר כנכס מרכזי בהליכים אלה ומקפידה להעניק שירות ערכי ורגיש לצרכיו. יתרונות אלה, לצד איתנות פיננסית, הפכו אותנו לחברה מבוקשת ומובילה בתחום ההתחדשות העירונית.

"כיום, פרויקטים של התחדשות עירונית מהווים כמחצית מהיקף הפעילות של החברה, ובעתיד הלא רחוק אנו מתכננים לצאת לשיווק עם עוד ארבעה מתחמי התחדשות עירונית".

מהם האתגרים ביישום פרויקט חידוש של מתחם מגורים לעומת פרויקט חדש?

"בשונה מפרויקט אשר מוקם על קרקע פנויה, בפרויקטים מסוג התחדשות עירונית התהליך מורכב ביותר, הן מבחינה חברתית ומשפטית והן מהבחינה התכנונית. חשוב להדגיש כי 'הלקוחות' של הפרויקט אינם רק רוכשי הדירות אלא גם בעלי הדירות המקוריים. יש חשיבות רבה לתכנון אשר יותאם לצרכיהם, ונדרשת מחשבה עמוקה ושיח שוטף עם בעלי הדירות על מנת שהתמורה אותה הם יקבלו תעמוד בציפיות שלהם, עוד בטרם ההתקשרות עם החברה".

מה חשוב לבחון כאשר בוחרים חברה יזמית לפרויקטים של התחדשות עירונית?

"חשוב שהדיירים העומדים בפני הפרויקט יבחרו בחברה יציבה, גדולה ומוכרת. חברה המציגה עקביות, ניסיון וחוסן הכלכלי. זהו תהליך ארוך ומורכב, אולם כדי לזכות בדירה ותשתיות איכותיים, יש לבצע מחשבה מקדימה וניתוח מעמיק של השחקנים הגדולים בטרם בוחרים".

ההתחדשות העירונית טובה לדיירים

מה דעתך על נושא ההתחדשות העירונית בישראל?

"ישנם אתגרים לא פשוטים בתחום. היצע הקרקעות דליל מאוד ולכן התחדשות עירונית היא המקור העיקרי וכמעט היחיד כיום לבנייה. אין ספק כי כיום המדינה  אינה עומדת בתקני הבטיחות מבחינת רעידות אדמה, הממ"דים וכיוצ"ב. ברמת גן לדוגמא, יש היום כ- 15,000 יחידות דיור שזקוקות להתחדשות עירונית. וזה לא רק ברמת גן, זהו סימפטום למה שמתרחש בכל הארץ. בתל-אביב יש מעל ל- 3,000 יחידות דיור שזקוקות לפתרון כנגד רעידות אדמה. עתודות הקרקע לבנייה בשנים הקרובות מצומצמות מאוד. אם רשות מקרקעי ישראל לא תפשיר קרקעות נוספות במסגרת מכרזים רגילים, התחדשות עירונית תהיה הדרך היחידה ליצירת פתרונות דיור. ההתחדשות העירונית טובה גם עבור הדיירים עצמם, היא מרעננת את מרכזי הערים מבלי לפרוץ החוצה לקרקעות החקלאיות ולשטחים הירוקים בארץ".

מה על הרשויות והממשל לעשות כדי לייעל את התחום?

"צריך שתהיינה תכניות מסודרות ומפורטות לכך מראש. בנוסף, אין מדיניות של תשתיות. למשל, ישנם מקומות בהם ניתן לבצע בניה לרוחב, אולם התשתית אינה ערוכה לכך. צריך שכל רשות תכין תוכנית מתאר עתידית. כדי לייעל את השיטה בישראל צריכה לקום מינהלת תכנון בכל רשות עם ראייה לטווח הארוך. צריך לדאוג לפתרונות מיטביים להריסה ובנייה מחדש, להוספת שטחים ציבוריים, ריאות ירוקות ושטחים חומים, באמצעות ראיה רחבה. השיח בין היזם לרשות, כבר בשלב התכנון הראשוני, הינו קריטי להצלחת הפרויקט. תקשורת לקויה ללא תיאום ציפיות,

מי אנחנו

תמונה יזם
עזרא ערוסי מנכ"ל (צילום: יח"צ)

מפת פרויקטים של משהב

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.