לוגו יזם

פאר בילדינג - יזם תמ"א 38

ממובילי דירוג יזמי תמ"א 38 בבת ים ובקריית אונו CitySquare 2018

אייקון בניין 0 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 10 אחרי היתר
אייקון שכונה 9 בבקשות להיתר
שביעות רצון הדיירים כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור כוכב אפור
אין עדיין מידע על שביעות רצון הדיירים

רוצים לקבל הצעות מפאר בילדינג ויזמים מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מקצוען עם נשמה

רפי אשמי, מנכ"ל ובעלים של חברת הבנייה פאר בילדינג המתמחה בהתחדשות עירונית, מתגאה ביכולת שלו לדבר עם דיירים בגובה העיניים, יכולת שהזיזה לא מעט פרויקטים תקועים קדימה, תוך בהקפדה על בנייה איכותית המשרתת את האינטרסים של הדיירים | יואל...

רפי אשמי, מנכ"ל ובעלים של חברת הבנייה פאר בילדינג המתמחה בהתחדשות עירונית, מתגאה ביכולת שלו לדבר עם דיירים בגובה העיניים, יכולת שהזיזה לא מעט פרויקטים תקועים קדימה, תוך בהקפדה על בנייה איכותית המשרתת את האינטרסים של הדיירים | יואל צפריר

 

רפי אשמי הוא מוותיקי ענף הבנייה. כבר למעלה מ-30 שנה שהוא יזם בתחום הנדל"ן, מבצע, מתכנן ובונה מבני מגורים באזור המרכז. מקצוען בכל רמ"ח אבריו, שלא מהסס לרדת לפרטים הקטנים ביותר וצולל לקרביים של כל פרויקט ופרויקט, תוך שהוא מפקח מקרוב על כל תהליך הבנייה. בשנת 2010 החברה שהוא עומד בראשה, פאר בילדינג, נכנסה לתחום ההתחדשות העירונית, הן של פרויקטי תמ"א-38 לסוגיה (עיבוי וחיזוק מבנים והריסה-בינוי) והן של פינוי-בינוי, ומאז צברה התמחות בתחום המתפתח, שמהווה כיום את הנתיב המרכזי בענף הבנייה.

כל מי שעוסק בתחום יודע עד כמה קשה לגייס את הסכמת הדיירים לביצוע פרויקט מהסוג זה, במיוחד כזה שמחייב את פינויים עד להשלמת המבנה החדש. רפי אשמי נחשב ליזם בעל נשמה, שיודע לדבר עם דיירים בגובה העיניים ותמיד חותר למגע עימם. הוא במיוחד אוהב לספר את סיפורו של דייר אחד, נהג אוטובוס ואלמן, שהתגורר בגפו בדירה ו"תקע" את כל פרויקט הפינוי. הסיבה: הוא היה משוכנע שילדיו רוצים לנשל אותו. אשמי השקיע שעות בדייר, ניסה לשכנע ואז החליט לשוחח ישירות עם הילדים. הם הופתעו לגלות את מחשבותיו הכמוסות של האב ונאותו לחתום על מסמך שמעניק לו בטוחות ביחס למגורים בדירה עד סוף ימיו. עם הנייר הזה הוא חזר לדייר והשיג את הסכמו.

"רוב הקבלנים אינם יודעים לדבר עם דיירים", הוא אומר בחיוך. "בעניין של תמ"א-38 ופינוי-בינוי נדרשת לא רק מומחיות מקצועית, אלא גם גישה אישית ואנושית כלפי הדיירים, שחלקם מפוחדים מאוד ובצדק. הם כבר מבוגרים וזקוקים לוודאות ויציבות.

"בכלל", מוסיף אשמי, "יזם נדרש כיום לגלות ידע ומעורבות בתחומי ענין רבים שפעם לא העסיקו יזמים, כמו מיסוי, משפטים, תכנון וביצוע. אחד הדברים שאני גאה בהם במיוחד זו היכולת שלי להבין תכנון ולהצביע בפני קבלני הביצוע על מקומות שבהם ניתן לייעל ולחסוך. זה ידע מאוד חשוב בטרנספורמציה מתכנון לבנייה. מה שיפה הוא שאת החיסכון אני מגלגל על הדיירים. כל זה מבלי לפגוע באיכות הבנייה. להיפך. אני רואה מה קורה בענף - קבלנים מתחייבים ליזמים ולא לדיירים ולכן נאלצים לבנות במחירים נמוכים. התוצאה היא פגיעה באיכות הבנייה. אני לא שם. תמיד אני אומר: 'נשקיע עוד קצת ונקטין רווח, אבל ניתן לדיירים איכות'. בפרויקט מסויים ויתרנו על קומה שלמה רק כדי לרווח את המבנה. האמן לי, זה חוזר אלי בחזרה ויוצר אמון של הדיירים בחברה".

מקצועיות ואמינות

פאר בילדינג היא חברה משפחתית. לצידו של רפי אשמי, בעצמו דור שני ליזם בנייה, מועסקים בחברה גם אחיו ושני בניו. גם העובדים בחברה הפכו לדבריו לחלק מהמשפחה המורחבת ואחד מהם, איל אוריאלי, סמנכ"ל בחברה, הוא גם יד ימינו.

אתם טוענים שלחברה יש יתרון מוכח בשוק הנדל"ן בתכנון וביצוע פרויקטים, המאפשר למזער את הקושי בתקופת הבנייה וליצור את הפרויקט הטוב והמשתלם ביותר לדיירים. על מה זה מתבסס?

"על מקצועיות ואמינות", משיב אוריאלי. "כשאני אומר מקצועיות, אני מתכוון לכך שהניסיון בבנייה עושה את ההבדל. רפי אשמי הוא בן למשפחת קבלנים ותיקה, שעוסק ביזמות ובנייה כבר עשרות שנים והוא מחלוצי תחום התמ"א-38. החברה מעסיקה בתוך החברה מחלקת תכנון הכוללת ארבעה אדריכלים ומתכננים ומנהל תיאום ביצוע, מרכז פרויקטים ועוד. כמו כן, אנו מעסיקים מקצוענים בתחום האדריכלות, הנדסת בניין, יועצי מעליות, חניונים, חשמל ואינסטלציה, כשכל העבודה מלווה על-ידי יועצים משפטיים מהשורה הראשונה בארץ בתחום ההתחדשות העירונית. החברה גם רוכשת מהספקים המובילים בארץ מוצרי גמר בעיצוב ובאיכות ברמה גבוהה מאוד.

"הצד השני של המטבע הוא אמינות", הוא מוסיף, "כל הצעה לדיירים נמסרת לאחר בדיקה מדוקדקת של זכויות הבנייה הניתנות להם. החברה מנהלת מו"מ הוגן עם דיירי הבניין בשקיפות מלאה, כאשר לאורך כל המו"מ הדיירים נעזרים בעו"ד, אשר נבחר מטעמם ותפקידו הבלעדי הוא להגן על האינטרסים של הדיירים.

"מודל העבודה של החברה מתבסס על הבנת צרכי הדיירים, תוך מתן כבוד ויחס אישי לכל דייר ודייר. החברה חותרת למציאת פתרונות לבעלי צרכים מיוחדים ומשתדלת להתחשב בצרכי כלל הדיירים. צריך לזכור בהקשר זה, שסוד ההצלחה בפרויקט טמון במידת שיתוף הפעולה עם הדיירים וזה מושג הודות לגמישות במו"מ ורצון אמיתי להציע הצעה תחרותית וריאלית מבחינה כלכלית, לאחר בדיקה מדוקדקת מצדנו".

רפי אשמי מוסיף, כי האמון עם הדיירים נרכש לאורך זמן כך שמתפתחת מערכת יחסים ארוכה גם לאחר גמר הבנייה. "המלצות של דיירים בפרויקטים קודמים הינן העדות הטובה ביותר למידת שביעות הרצון של פועלנו", הוא מדגיש. "חוזקה של החברה טמון ברמה המקצועית, הידע הנצבר, העמידה בלוחות הזמנים, באחריות מלאה לטיב הבנייה ובמחויבות לפרויקט מוגמר ברמה הגבוהה והמוצלחת ביותר ללא פשרות".

מה לגבי עלויות?

"החברה מתחייבת בחוזה בפני הדיירים לביצוע הפרויקט ללא כל עלות מצידם. הן ייצוג הדיירים והן השכירות וההובלות (בפינוי-בינוי) חלים על החברה. החברה מעניקה את כל הערבויות הנדרשות לביצוע הפרויקט באופן המבטיח לדיירים ראש שקט לכל אורך הפרויקט".

הדיירים באמת נהנים משקט נפשי?

"בוודאי. בכל פרויקט אנו מקצים אדם מיוחד שממונה על הקשר עם הדיירים. הוא יושב איתם, מכיר אותם מקרוב ויודע לזהות קשיים. הוא מלווה אותם בכל התהליך. אחד מהאנשים הללו הוא הבן שלי, אבי אשמי, שהוא מהנדס בניין בהכשרתו ומנהל פרויקטים בעל ניסיון".

מפרט עשיר ואיכותי

פאר בילדינג מתמחה בבנייה באזורי ביקוש, במקטעים עירוניים שהם PRIME LOCATIONS. הדגש הוא על איתור מיקומים איכותיים ובניית מוצרים ייחודיים למספר קטן של דיירים - בנייני בוטיק קטנים, עם מפרט עשיר ואיכותי, פנטהאוזים גדולים במיוחד עם 150 מ"ר מרפסות וכדומה. אשמי עצמו המציא שיטות ייחודיות כדי לפתור בעיות מיוחדות של דיירים, בעיקר של דיירי דירות הגג, שבגלל בעיות מיסויות ומשפטיות עיכבו התקדמות של פרויקטים. "פיתחנו שלושה מודלים חדשים לדיירי הגג וקבענו

מי אנחנו

תמונה יזם
רפי אשמי מייסד ובעלים (צילום: דרור סיתהכל)
תמונה יזם
איל אוריאלי סמנכ"ל (צילום: דרור סיתהכל)

מפת פרויקטים של פאר בילדינג

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.