לוגו יזם

סלומון ליפשיץ ושות - עו"ד התחדשות עירונית

Certified image

אייקון בניין 0 בניינים באיכלוס
אייקון מנוף 2 בניינים בהיתר
אייקון שכונה 11 בבקשה להיתר

רוצים לקבל הצעות מסלומון ליפשיץ ושות ועורכי דין מדורגים נוספים?

תודה !

פרטים אודות הבניין שלכם הועברו שיתאימו למימוש הפרוייקט .

שימו לב, כי כל היזמים שאנו בוחרים,עברו בדיקת שירות מקיפה שלנו,ונמצאו מתאימים ומסוגלים לבצע פרויקטים מסוג זה באזורכם

בבחירה של יזמים באופן ידני, יכולים להופיע גם יזמים שלא נבדקו ואושרו על ידנו
אייקון תודה

האג’נדה שלנו

מקסום זכויות עבור הלקוחות

זה המוטו שמלווה את עו"ד איתמר פנץ, המתמחה בתחום הנדל"ן, המלווה לא רק יזמים ובעלי דירות, אלא גם גורמים סטטוטוריים. "האינטראקציה הזו והשליטה בחומר מאפשרת לנו להיות עם היד על הדופק ולהיות כתובת לכולם", הוא אומר | ...

זה המוטו שמלווה את עו"ד איתמר פנץ, המתמחה בתחום הנדל"ן, המלווה לא רק יזמים ובעלי דירות, אלא גם גורמים סטטוטוריים. "האינטראקציה הזו והשליטה בחומר מאפשרת לנו להיות עם היד על הדופק ולהיות כתובת לכולם", הוא אומר | יובל גמליאל

"לדאבוני אני נתקל בלא מעט חסמים בתחום ההתחדשות העירונית. לעיתים החסמים נובעים מכך שאותם גורמים היוצרים את הסיבוך הרגולטורי הם אותם גורמים האחראים גם על פתרון החסמים. לעיתים מדובר על פקידות בכירה, לעיתים בגורמי תכנון ולעיתים בוועדה מקומית שחורגת מסמכותה או מענייניות המקרה, הכל כיד הדמיון", כך אומר עו"ד איתמר פנץ, בעל משרד איתמר פנץ ושות׳ המתמחה בתחום הנדל"ן.  לדבריו, "על אף הבעייתיות האמורה הרי ששוק ההתחדשות העירונית הולך להסדרה. אם לפני כעשור השוק הזה היה קצת באפלה והתרחשו בו דברים לא ראויים, כמו יזמים ועורכי דין שפעלו בחוסר הוגנות, הרי שכיום הדברים כתובים ויש הנחיות ברורות המגנות על הדיירים".

הבנה מעמיקה של המערכת

עו"ד איתמר פנץ הוא במקור יוצא משרד עורכי דין מהגדולים בישראל. משרדו העצמאי הוקם לפני כחמש שנים ויתרונו הגדול הוא שבניגוד לפירמות עריכת דין גדולות, המשרד פועל כמשרד בוטיק המלווה לא רק יזמים ובעלי דירות, אלא גם גורמים סטטוטוריים, כמו למשל חברת חלמיש, שבבעלות עירית תל-אביב ומשרד השיכון, ומינהלות התחדשות עירונית, דבר המקנה לו ולעורכי דין העובדים עימו, הבנה מעמיקה מאוד של הדברים ונקודת מבט רחבה על הפרויקטים.

"ההבנה של המערכת היא אצלנו קצת יותר מעמיקה מעורך הדין הרגיל שיושב ורואה את העסקה דרך הפריזמה של היזם או הדיירים. כתוצאה מכך אנו יודעים לנצל את הזמן בצורה הטובה ביותר וכותבים את החוזים המדויקים ביותר", הוא מסביר, "יתרה מזאת, זה מקל עלינו במקסום זכויות עבור לקוחותינו. האינטראקציה הזו מאפשרת לנו להיות עם היד על הדופק ולהיות כתובת לכולם - גם ליזמים ולגם לדיירים. כך למשל כשמגיעים אלי צדדים לעסקה לעיתים הם מעט מבולבלים (בעלי דירות ויזמים, כאחד) וההבנה והשליטה במטרייה לעומקה מסייעת לנו להיות מעין 'הורים' לעסקה ומורי דרך לכולם, בדגש על הדיירים.

"בסופו של דבר האינטרס העליון של שני הצדדים צריך להיות הוצאת העסקה אל הפועל, תוך הקטנת חוסר ודאות ותקלות, כמה שרק ניתן. ההנחה היא שעצירות באמצע הדרך בפרויקטים של התחדשות עירונית הן חלק אינטגרלי ממימוש העסקה, לאור העובדה שסביבת העבודה הנה סביבה חסרת וודאות ויש תמיד הפתעות, בין אם מדובר על אלמנטים תכנוניים או מיסויים ובין אם מדובר בכל גורם אחר שיכול לצוץ. החוכמה במקרים כאלה היא, קודם כל, לזהות ולמנוע את נקודות הכשל הללו מראש. אבל היה והדברים לא בשליטתנו וחלו שינויים, הרי שצריך לדעת כיצד להיות גורם רלוונטי שיודע לסייע לצדדים לצלוח את המהמורות בדרך. זה מחייב יכולות בין-אישיות גבוהות והבנה מקצועית מעמיקה, לצד יכולת לייצר פתרונות יצירתיים גם אל מול הגורמים הסטטוטוריים). בכלל, מבחינתי כעורך דין שעוסק בתחום, גיבוש ההסכם הוא אתגר, אך ממש לא האתגר הגדול ביותר בתהליך. האתגר הגדול יותר הוא הובלת העסקה לאורך שנים, באופן שוטף עד לסיום הבנייה". 

הלקוחות הם המרוויחים הגדולים

מה יזמים ודיירים לא מבינים לגבי התחדשות עירונית?

"שכשנכנסים לעסקה חייבים להכיר את המדיניות התכנונית, לא רק ברמה העירונית אלא לעיתים ברמה הקונקרטית של הרחוב או השכונה. דיירים רואים בניין שעבר פרויקט תמ"א-38 ברחוב מקביל להם ומבקשים תמורות זהות, למרות שהעירייה באותה רשות מעניקה תמורות נקודתיות לפרויקטים ברחובות שונים. וזה לא רק הדיירים. במקרים רבים גם היזמים עצמם לא יודעים לעומק מה הם יכולים לבנות במקום ומה יהיו אחוזי הרווח שלהם. בקטע הזה על עורך הדין להיות מעין 'מורה נבוכים' לדיירים וליזמים".

 מה זה אומר מבחינתך?

"שצריך לדעת  לפעמים להוריד אנשים מהעץ אך גם, לעיתים, לייצר חלומות, בפרט באותם מקרים בהם עורכי הדין התרשלו ולא מקסמו את זכויות הבנייה ואיתן את התמורות לדיירים. דוגמא טובה לכך היא פרויקט שיש לנו בירושלים, בו פנו אלי דיירים לקבל ייצוג בעסקת תמ"א-38 חיזוק-עיבוי אחרי ששנתיים לפני כן הם כבר חתמו על הסכם סופי עם חברה יזמית. האינטואיציה המקצועית אמרה לי שיש פה הרבה מעבר לזה. יצרנו פגישה עם מינהלת ההתחדשות של ירושלים ובעקבותיה הצלחנו לרתום את העירייה והבאנו לשינוי מתווה הפרויקט מתמ"א-38 (1) לפינוי-בינוי, תוך ביטול ההסכם עם היזם הקודם וחתימה על הסכם חדש עם חברה יזמית מובילה (הפעם באמצעות עריכת מכרז שקוף וכדומה) תוך שאנו מקבלים מענק ממשלתי ונכנסים למסלול מהיר שבו התב"ע מוגשת במהירות יחסית.

"ההיכרות העמוקה שלנו עם הגורמים הרלוונטיים הייתה בהחלט גורם משנה משחק במקרה הזה, וכך יצא לדרך פרויקט יוצא מן הכלל של פינוי-בינוי עם תמורות מרשימות לדיירים, שאף מקודם במהירות שיא של פרויקטים דומים. לא רבים יודעים לעשות את הדברים האלה וזוהי בהחלט נקודת החוזק הגדולה שלנו לטובת כלל הלקוחות. אני חושב שהמקרה בהחלט עולה כדי 'המחשת צורך'. אני מאוד גאה בהתנהלות שלנו בתיק הזה והעיקר שהלקוחות הם המרוויחים הגדולים".

"ניתן לייצר הזדמנויות יֵשׁ מֵאַיִן לבעלי דירות"

עו"ד איתמר פנץ הוא דמות לא שגרתית בתחום ההתחדשות העירונית. צעיר, נמרץ, מעורב ופעיל ציבורית הוא מקדם פרויקטים ביפו, גבעתיים, ר"ג ות"א, כשגולת הכותרת היא פרויקט שימור מחמיר בקרית מאיר בת"א המתפרש על 15 דונם ונחשב לפרויקט פורץ דרך מסוגו | מירב דוסטר     ...

עו"ד איתמר פנץ הוא דמות לא שגרתית בתחום ההתחדשות העירונית. צעיר, נמרץ, מעורב ופעיל ציבורית הוא מקדם פרויקטים ביפו, גבעתיים, ר"ג ות"א, כשגולת הכותרת היא פרויקט שימור מחמיר בקרית מאיר בת"א המתפרש על 15 דונם ונחשב לפרויקט פורץ דרך מסוגו | מירב דוסטר

 

 

יש דיסוננס בין מספר השנים בהן פועל עוה"ד איתמר פנץ בתחום המקרקעין לבין הקילומטראז' הרב שהוא צבר מאז והפסגות אותן כבש. כך למשל, הוא נבחר להיות אחד מ-70 המשפיעים בשוק המקרקעין בישראל. בתוך כך הוא מחזיק בשלל תפקידים ציבוריים - סגן יו"ר לשכת עורכי הדין של מחוז תל-אביב, יו"ר הוועדה להתחדשות עירונית של המחוז, יועץ למינהלות עירוניות בערים השונות ומשתתף קבוע בוועדת המשנה להתחדשות עירונית בתל-אביב. כל זאת בנוסף לתפקידו כיועץ המשפטי של חברת חלמיש להתחדשות עירונית. 

לאחרונה הצטרף עו"ד פנץ למשרד עוה"ד סלומון, ליפשיץ ושות', שהוא מן הוותיקים והידועים בעולם המשפט הישראלי. צוותי עורכי הדין בסלומון ליפשיץ פועלים מתל-אביב, מחיפה, מירושלים ומנצרת, ומייצגים מזה עשרות שנים חברות מסחריות ותעשייתיות, מוסדות פיננסיים ועוד. מחלקת הנדל"ן של המשרד, בפרט, מלווה את השחקנים הבולטים במשק הישראלי ואחראית לתכנון, פיתוח והקמה של פרוייקטים מגוונים ובעלי היקף כמו גם ליווי וניהול של נכסים מניבים כדוגמת קניונים, ובנייני משרדים.  שילוב פעילותו של עו"ד פנץ עם פעילות המשרד מקנה ללקוח יתרון משמעותי בסגנון ה one stop shop.

יתרה מכך, גם מעורבותו של עו"ד פנץ בתחום הרגולציה, בקיאותו והבנתו את המדיניות והמגמות בתחום מהווים יתרון משמעותי. "אנחנו צעירים בעלי יכולת השפעה משמעותית והבנה אחרת של השוק", הוא טוען. "בתקופת הקיום הקצרה שלנו, הפכנו להיות מאוד מוכרים, ואנו עושים חיל בתקופה זו, עם כל המורכבות שיש בה. ההצטרפות שלי למשרד סלומון ליפשיץ ושות' תוסיף ערך מוסף ללקוחות המשרד בכלל ובתחום ההתחדשות העירונית בפרט".

לומדים תוך כדי תנועה

פנץ מייחס חשיבות גדולה לאיכות השירות. "חשוב לי שהשירות שהלקוחות יקבלו ב'בק אופיס' יהיה הטוב ביותר. בעיניי, כוח האדם בעריכת הדין הוא העיקר. חשובה לי מאוד הזמינות ללקוחות. לכן לכל לקוחותיי יש את מספר הנייד שלי אנחנו תמיד עונים".

אילו פרויקטים בתחום ההתחדשות העירונית אתם מלווים בימים אלה?

"יש לנו פרויקטים ביפו, גבעתיים, רמת-גן ותל-אביב. אחד הפרויקטים הייחודים שלנו הוא פרויקט שימור מחמיר בקרית מאיר, שגבולות הגזרה שלה הם הרחובות צייטלין, דובנוב ואבן-גבירול, שם זכינו במכרז מול עשרה משרדי עורכי דין מובילים בתחום. הסיבה שנבחרנו היא כי הבאנו ערכים מוספים של מומחיות וראייה אחרת. זהו פרויקט של תב"ע נקודתית, ביוזמת בעלי הדירות, המתפרש על 15 דונם, ואנו עובדים שם בשיתוף עם גורמים לשימור ועם עיריית תל-אביב-יפו. הפרויקט מחייב הבנה בניהול זכויות, שימור מחמיר ותמ"א עיבוי-חיזוק, וגם יכולת להעביר תב"ע נקודתית במקום שהוא No Man's Land. זה קורה בפעם הראשונה בתל-אביב. חברו כאן לעשייה אנשי מקצוע מהטובים ביותר בארץ, כל אחד בתחומו, שמנסים ביחד להוביל עסקה שעדיין לא קרתה בהיקף כזה. כולם לומדים תוך כדי תנועה וזו הוכחה בעיניי שניתן לייצר הזדמנויות יש מאין לבעלי דירות".

דרושה - וודאות תכנונית בשוק

מה נדרש מהממשלה והרשויות לעשות על מנת לקדם את נושא ההתחדשות העירונית?

"אנו מעורבים במידה רבה בנושא הזה. לשיטתי, דבר אחד צריך לעמוד לנגד עיניו של כל פקיד שעוסק בתחום, בין אם הוא בשלטון המרכזי או המקומי: יצירת וודאות תכנונית בשוק קיצור הליכים והסרת חסמים. בכל יום שהוא לא עושה זאת או עושה דבר-מה אחר  - זו בעיניי השחיתות השלטונית האמיתית במדינת ישראל".

מה היית ממליץ לבעלי דירות? 

"בין אם זו נציגות הדיירים שלא יודעת לקבל החלטה או אחריות, ולהתמיד בה לאורך זמן, ובין אם אלה בעלי הדירות שמכלים את התוצר שהנציגות הובילה אליו - שם נופלים פרויקטים. לכן, יש חשיבות גדולה להתאגדות, משל בעלי הדירות הם חברה שיש בה בעלי מניות ודירקטוריון. רצוי לבחור את הגורמים שידעו להוביל אותם בתוך הפרויקט, בין אם יהיו אלה בעלי מקצוע או חברי נציגות תחת בקרה ושקיפות, ופשוט לתת לתהליך הזה לקרות". 

מי אנחנו

תמונה יזם
איתמר פנץ שותף ומייסד (צילום: שלומי יוסף)

מפת פרויקטים של סלומון ליפשיץ ושות

close window icon
לוגו פרויקט
שכונה:
סטטוס:
סוג תמא:
אדריכל:
יזם:
עו"ד:
התארגנות
בקשת היתר
קבלת היתר
מאוכלס

רשימת הפרויקטים

מובהר כי הנתונים הכמותיים המפורסמים במסגרת הדירוג הינם בהתאם לנתונים הידועים בשוק נכון למועד הבדיקה בלבד. הדירוג באתר אינו מהווה המלצה כלשהי של האתר להתקשרות עם יזם כלשהו והוא אינו בא להחליף שיקול דעת עצמאי של המשתמש.